BİLGİSAYARDİĞER

Verbatim'den yeni nesil 2.5" taşınabilir sabit disk

ImageVerbatim, yeni model 2.5" taşınabilir sabit disklerini (HDD) tanıttı. Şık tasarımlı yeni Verbatim Taşınabilir Sabit Disk ile, kullanıcılar bilgisayarlarına 120, 160, 250, veya 320GB kapasite ilave edebilecekler. Avuçiçi ölçülerindeki harici diskler, hem Windows hem de Mac kullanıcıları için Şubat ayından itibaren satışa sunulacak.

Veri ve görsellerin hızlı ve kolayca saklanması, taşınması, yedeklenmesi ve paylaşılması ihtiyacı, tüm dünyada takılıp çıkarılabilir veri depolama endüstrisini aşırı büyütmektedir. Bunun neticesi olarak, pazar araştırma şirketi GfK, Batı Avrupa'da 2007 yılında 10 milyon taşınabilir sabit disk satılacağını öngörmüstür. Bu, 2006 yılında satılan 5.2 milyon adet ile karşılaştırıldığında % 90'lık bir atış demektir. GfK, 2008 yılında, 2.5" ve 3.5" Taşınabilir Sabit Disk satışlarının Batı Avrupa'da 14 milyonu geçeceğini öngörmektedir.

Verbatim Avrupa, Orta Doğu ve Afrika Multi Medya ve Aksesuar İş Geliştirme Müdürü Kai Miroschnik, yapmış olduğu açıklamada "Kurumsal stratejilerimizden biri de,  dünya çapında kullanıcıların giderek artan her türlü Taşınabilir Sabit Disk (External HD) ihtiyacına cevap verecek ürünlere yatırım yapmaktır Yeni ürün ailemiz, parlak siyah ve gümüş tasarımıyla, dizüstü bilgisayarların tasarım trendine paralel şıklıkta piyasaya sunulmuştur" demektedir.

Son teknoloji ile birleşen çağdaş tasarım

Verbatim 2.5" Taşınabilir Sabit Diskleri, çok yönlü kullanım için, hem USB hem Combo USB/FireWire arayüzü seçenekleriyle piyasaya çıkartmıştır. USB 2.0 ile bağlanan Taşınabilir Sabit Diskler, 5,400 rpm hızla, saniyede 480MB aktarma yaparken, FireWire bağlantısıyla saniyede 400MB veri aktarılabilmektedir. FireWire ve USB 2.0 modellerinin her ikisi de veri yolundan elektrik aldıklarından, ayrı bir güç kaynağına gerek kalmamaktadır.

Macintosh® ve Windows® için back-up yazılımı

Taşınabilir Verbatim Sabit Diski bir bilgisayara bağlandığında bilgisayarın sürücüsü gibi işlev görür. Bu sayede kullanıcılar, taşınabilir diskteki bilgileri ikonlarından taşıyarak ana diske kopyalayabilirler. Verbatim Sabit Diskleri en son işletim sistemleri olan Vista ve Leopard uyumludur. Verbatim 2.5" HD sürücüsü, düzenli yedekleme için, Apple işletme sistemi olan  "Leopard" Mac OS X'un yedekleme özelliği "Time Machine" yazılımı sayesinde modern Mac ürünlerinin hepsiyle uyumludur. USB modelinde, Nero's "BackItUp 2 Essentials" yazılımı kullanılmakta ve kişiselleştilebilen profesyonel veri yedekleme imkanı yaratan yazılım 26 dilde hazırlanmıştır.

Yeni zarif tasarımlı Verbatim 2.5" Taşınabilir Sabit Disk (HDD) 120, 160, 250, veya 320GB kapasiteli ürün gamıyla Şubat 2008 tarihinden itibaren satış noktalarında tüketici ile buluşacak.

Başa dön tuşu