DİĞER

Videofon yeni uygulamalarla büyüyor

Türk Telekom, Türkiye’yi ilk kez tanıştırdığı görüntülü konuşma teknolojisi Videofon’u yeni katma değerli servis ve uygulamalarla genişletiyor. Yeni uygulamalarla Videofon’un sadece bireysel değil, kurumsal müşteriler tarafından da tercih edilmesi bekleniyor. Bireysel müşteriler bir yandan Videofon ile görüntülü konuşurken diğer yandan yeni bilgi ve eğlence servislerinden yararlanabilecek. Kurumlar ise Videofon’un ihtiyaçlarına uygun olarak eklenen yeni özellikleriyle verimliliklerini artırabilecekler.

*8888 Videofon Görüntülü Katma Değerli Servisler Dünyası

Videofon müşterilerine sunulacak olan *8888 Videofon Görüntülü Katma Değerli Servisler Dünyası ile görüntülü sesli yanıt sistemi üzerinden bilgi ve eğlence servisleri sunuluyor. Müşterilerin bu hizmetten yararlanmaları için Videofon üzerinden *8888’i görüntülü olarak aramaları yeterli. Ardından ekranda beliren görüntülü menüden istenilen servise ulaşılabiliyor. Böylece müşteriler, *8888 üzerinden müzik klipleri, film fragmanları, oyunlar gibi eğlenceli servislere, güncel haberler, finans, hava ve yol durumu gibi bilgi servislerine, canlı TV ve radyo kanallarına, masal ve çizgi filmler gibi çocuklara yönelik servislere bağlanabiliyor. CEBIT’te tüm içeriğiyle hazır bir biçimde gösterilecek olan *8888 Videofon Görüntülü Katma Değerli Servisler Dünyası çok yakında hizmete sunulacaktır.

Evden cep telefonu ile görüntülü konuşma

3G destekli mobil cihazların sabit hatlarla görüntülü görüşme yapmasına olanak verecek teknoloji altyapısı hazır hale getirildi. Türk Telekom’un, sabit hatlar üzerinden görüntülü görüşme olanağı sağlayan Videofon ile artık sabit hatlar ile 3G destekli cihazlar arasında da görüntülü konuşma gerçekleşebilecek. Bu sayede müşteriler, ev telefonlarından cep telefonları ile görüntülü konuşma yapabilecekler. Örneğin, 3G kapsaması olan bir yerdeki 3G destekli telefonu olan Avea kullanıcısı, Videofon servisi bulunan herhangi bir ev veya işyerini arayarak Türk Telekom müşterileri ile görüntülü görüşebilecek. Ancak 3G lisansları dağıtıldıktan sonra müşterilerin bu hizmetten yararlanması mümkün olacak.

Bebek ve yaşlılara yönelik güvenlik uygulamaları

Ailelerin ihtiyaçlarına yönelik olarak da yeni Videofon çözümleri sunulacak. Güvenlik amaçlı bu uygulamalarla Videofon ile IP kameralara erişim sağlanarak ailelerin evdeki bebek ve bebek bakıcıları ile yaşlı ve hasta yakınlarını uzaktan takip edebilmeleri mümkün olacak.

Dedektif Nejat ile suçluları yakalayın!

Türk Telekom, 40 kişilik bir ekiple birlikte Videofon’a özel bir de interaktif oyun hazırladı. Video, 3D ve flash uygulamaları kullanılarak hazırlanan oyunda kullanıcılar, davalarını Videofon sayesinde çözen bir dedektif ile yeni maceralara atılıyor, Dedektif Nejat’a karşılaştığı ilginç olayı çözmesinde yardım ediyor ve böylece hem izleyici hem de oyuncu olarak maceranın tam ortasında yer alabiliyor. Advergame ile Videofon’un kullanım alanları mizahi bir yorumla kullanıcıya tanıtılıyor.

Videofon’un yeni hizmetlerinden kurumlar da yararlanıyor!

Şirketleri arayanları görüntülü operatör karşılayacak

Videofon servisi ile artık şirketlerin santrallerinden görüntülü iletişim kurulabilecek. Geleneksel telefon santrallerinin diğer tüm özelliklerine de sahip olan özel PBX uygulamalarıyla şirketleri arayanlar görüntülü olarak karşılanabilecek. Bekleme müziğinin yerini de Bekleme videosu alacak. Şirket çalışanlarına görüntülü mesaj bırakılabileceği gibi şirket içi iletişimde de Videofon’dan yararlanabilecekler. Şirket yöneticileri, çalışanlarına görüntülü veya canlı mesaj ile ulaşabilecekler. Şirket içi yapılan tüm görüntülü görüşmeler ücretsiz olarak sunulacak.

Çağrı merkezleri görüntülü hizmet verebilecek

Türk Telekom, Videofon sayesinde müşteri memnuniyetini artırmaya yönelik Görüntülü Çağrı Merkezi uygulamalarını da başlatıyor. Böylece müşteriler şirketin çağrı merkezini aradıklarında görüntülü olarak hizmet alabilecekler. Kullanıcılar, Çağrı Merkezi’nden talep ettikleri bilgileri telefonlarının ekranlarında görebilecek ve müşteri temsilcileriyle de görüntülü görüşebilecekler. Türk Telekom Videofon servisi aboneleri 444 1 444 TT Çağrı Merkezi’nden görüntülü olarak hizmet alabilmektedirler.

 

Yeni Videofon kampanyaları ile görüntülü konuşma yaygınlaşacak

Videofon Merhaba Kampanyası

Kampanya ile tüm vergiler dâhil olmak üzere aylık 29 YTL ödeyerek Videofon cihazı ve görüntülü telefonlar arası 3000 dakikaya kadar ücretsiz görüşme imkanı sunuluyor. Kampanyadan yararlanabilmek için sadece 24 aylık taahhüt şartı bulunuyor. 24 ay sonunda ise Türk Telekom tarafından uygulanmakta olan görüntülü telefon tarifesine göre ücretlendirme yapılıyor. Kampanya kapsamında 3000 dakikayı geçen görüşmeler, tarifedeki kontör bedelleri üzerinden ücretlendiriliyor. Kampanya 100 bin müşteri ile sınırlı.

İşitme engelliler, Videofon ile uzaktan iletişim kuracak

Türk Telekom, işitme engellileri daha uygun koşullarda Videofon sahibi yapmak amacıyla “Videofon İşitme Engelliler Kampanyası”nı başlatıyor. Kampanya kapsamında, çok uygun aylık ödemeler karşılığında ücretsiz Videofon cihazı ve her ay sınırsız görüntülü ücretsiz konuşma imkânı sunuluyor. Bu sayede uzaktan iletişim ihtiyacını karşılamakta güçlük çeken işitme engelli müşterilere uygun ekonomik koşullarla görüntülü konuşma imkânı sağlanmış olacak.

Askerlere ve ailelerine ücretsiz Videofon

Asker ve Asker yakınları ve aileleri için planlanan Videofon Asker Kampanyası sayesinde, çocuğunun askerde bulunduğunu celp kâğıdı ile belgeleyen asker ailelerine ve asker olduğunu asker kimliği ile ispatlayan TSK personeline, uygun koşullarla ücretsiz olmak üzere Videofon’dan faydalanma imkânı sunuluyor olacak.

Videofon Arkadaşını Getir, 2 Ay Ücretsiz Konuş

Türk Telekom’un “Videofon Arkadaşını Getir, 2 Ay Ücretsiz Konuş Kampanyası” kapsamında herhangi bir arkadaşını ya da yakınını Videofon sahibi yapan Videofon abonelerine 2 ay ücretsiz görüşme imkânı sunuluyor olacak. Arkadaşının referansı ile yeni Videofon abonesi olanlar ise “Merhaba Kampanyası”nın avantajlarından yararlanabiliyor. Kampanyaya göre yeni abone 24 ay abonelik koşulu ile ücretsiz kurulum, her ay 3000 dakikaya kadar ücretsiz konuşma ve bir adet ücretsiz Videofon görüntülü telefon hediye kazanıyor olacak.

İnternet Erişimsiz Videofon Kampanyası

Kampanya sayesinde, “Merhaba Kampanyası” ile Videofon hizmeti almış olan veya yeni alan müşterilerin referans gösterdiği bir yakını da internet ihtiyacı olmasa uygun koşullarla Videofon hizmeti alabilecek. Kampanya kapsamında referans gösterilen müşteri çok uygun koşullar ile bir adet görüntülü telefon, ücretsiz kurulum ve her ay sınırsız görüntülü ücretsiz konuşma ile bir adet tek port ADSL cihazı sahibi olacak.

Başa dön tuşu