Vodafone Türkiye ekibine uluslararası standart belgesi

Vodafone çalışanları, ISO 22301 Sosyal Güvenlik İş Sürekliliği Yönetim Sistemi ve ISO 31000 Risk Yönetimi Denetçi sertifikalarını almaya hak kazandı. 

vodafone

Vodafone, dünyanın en önemli standardizasyon belgelerinden sayılan iki ISO denetçi belgesini aldı. Vodafone Türkiye, ISO 22301:2012 ve ISO 31000 denetçi belgesini almayı başardı. Böylece Vodafone, kurumsal süreçte yetkin insan yetiştirme, yönetici kadrosu oluşturma ve iş gelişmelerini yönetme yetkinliğine verdiği önemi belgeledi.

ISO-223011Türkiye’de teknoloji ve telekomünikasyon sektöründe BS 25999 (İş Sürekliliği Yönetim Sistemi) belgesini alan ilk firma olmasıyla dikkat çeken Vodafone, geçen yıl kendi kadrosundan yetiştirdiği 16 İç Denetçi ve 10 Baş Denetçi kadrosuna ek olarak, standardın yeni şekli olan ISO 22301’e tabi 16 yeni İç Denetçi ve 10 Baş Denetçi daha yetiştirdi ve kalifiye kadrosunu ikiye katladı.

Öte yandan Vodafone Türkiye, risk yönetimi ile ilgili standartları yeniden belirleyen ve global olarak tüm dünya şirketlerinin elde etmeye çalıştığı ISO 31000 sertifikasını da alma başarısı gösterdi. Sertifika programı için Vodafone Türkiye, BSI’dan Risk Yönetiminin Denetçi Eğitimi’ni talep ederek, Dr. Ümit Özen ile risk yönetiminin denetçi eğitimi gerçekleştirdi. Eğitim sonunda yapılan sınavla, Vodafone Türkiye çalışanları, ISO 31000 Risk Yönetimi İç Denetçi Sertifikası’na sahip denetçiler oldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı