Yeni Evliler İçin Alışveriş Listesi: Bir Mutfağın Olmazsa Olmazları

Yeni evinizin mutfak ihtiyaçları konusunda bu listemize göz atmadan alışverişinizi tamamlamayın!

Yeni evliler için düğün telaşı, ev hazırlıkları derken evde alınan ilk nefes adeta bir kurtuluşun sembolüdür. Artık yeni hayatınızın keyfini çıkaracağınız günler başlarken evin en önemli bölümü mutfak için alışveriş listesi uzayıp gidebilir. Fakat hayati önem taşıyan, mutfağın olmazsa olmazları için kesin ve belirli bir liste mevcut. Sadece bunlara sahip olarak mutfağınızda eksiksiz çalışabilirsiniz.

1. Boy boy tava

Henüz mutfakta harikalar yaratacak durumda olmayabilirsiniz. Fakat mutfak tecrübesi az olan biri bile yumurta pişirmeyi, bir et ya da tavuk kızartmayı az çok başarabilir. Bu sebeple tava olmayan bir mutfak, başlangıçta kesinlikle bir mutfak değildir. Her boy tava listemizin başında.

2. Kesme tahtası

Basitçe hazırlanacak hemen her şey için kesme tahtası mutfakta olmazsa olmaz. O olmadan bir şeyleri kesemez ya da karıştıramazsınız. Kesme tahtası bir mutfağın demirbaşıdır.

3. Ve tabii ki iyi bir bıçak takımı

Pek tabii bıçak da kesme tahtası gibi mutfakta yapılacak hazırlığın bir diğer demirbaşı. Bizim tavsiyemiz iyi bir bıçak seti ile tüm ihtiyaçları bir kerede çözmeniz.

4. Spatula, maşa, kepçe ve yemek kaşığı

Bir spatula, maşa, kepçe ve yemek kaşığınız olmadan hemen hemen hiçir şey yapmanız mümkün değil. Bu dörtlü ile yemek kitaplarındaki her şeyi hayata geçirebilirsiniz.

5. Tencere

Bir tane iyi bir tencere sahibi iseniz, sırtınız yere gelmez. Aşçılık tecrübeniz ne seviyede olursa olsun iyi bir tencere sizi asla yarı yolda bırakmaz. Hatta kimi zaman öğretici bile olabilir.

6. Ölçü kabı

Gözü ve eli ölçülere alışkın olanlar belki bu kaplara ihtiyaç duymayabilir. Yeni evinizde ölçü kapları kullanarak tecrübe edinebilir ve hem elinizi hem de gözünüzü ölçülere alıştırabilirsiniz.

[notification type=”notification_info” ]Bunu da okuyun: Küçük Mutfaklar İçin 5 Dekoratif Fikir
Hem mutfağınızın dekorasyonunu değiştirmek hem de yeniliğe yer açmak için izleyebileceğiniz basit adımlar bu videoda. Raflarınızın altını, raf kapaklarını ve duvarları daha efektif şekilde kullanmak için siz de hemen videomuzu izleyin.[/notification]

 7. Tirbuşon

Bir tirbuşonun açamayacağı şişe yok. Piyasadaki şişelerin yarısından çok daha azının çevir-aç kapak olduğunu düşünecek olursak ona hala ne kadar ihtiyacımız olduğunu hesaplayabiliriz.

 8. Karıştırıcı

Manuel ya da elektronik, malzemeleri doğru bir şekilde karıştırabilmek ve çırpmak için bir karıştırıcıya ihtiyacınız var.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu