Yeni Kodak Z885 ile az ışık derdine son

ImageKodak loş ışıkta bile net fotoğraflar çeken yeni modeli Kodak EasyShare Z885 zoom'lu dijital fotoğraf makinesini piyasaya sürdü. Yeni ürün, Türkiye'de Kodak'ın özel yazıcı ünitesi Printer Dock G600 ile birlikte satışa sunuluyor.

Kodak'ın yeni modeli Z885 zoom'lu dijital fotoğraf makinesi, loş ışıkta bile net fotoğraflar çekilmesini sağlıyor.Türkiye'de de piyasaya sunulan ürün, özel yazıcı ünitesi Printer Dock G600 ile birlikte satılıyor. Printer Dock ile birlikte Z885'in satış fiyatı, KDV dahil 479 YTL.


Yüksek obtüratör hızlarıyla düşük ışık koşullarında ve hareketin hızlı olduğu durumlarda ayrıntıları yakalama imkanı veren Z885, ışık koşullarına göre ISO 80 ile ISO 3200 arasında otomatik seçim yapıyor. Ürün, ISO 6400 ve 8000, P/M (program/manuel) modunda 2.2 MP, 2.1 MP ve 1.2 MP ayarlarında kullanılabiliyor.

5X optik zoom objektife (35 mm eşdeğeri: 36-108 mm) sahip olan Z885, net ayrıntıları yakalıyor ve fotoğraf kalitesinden ödün vermeden hedefe yakınlaşmayı olanaklı kılıyor. 5X dijital zoom ise hedefe daha da yakınlaşma imkanı veriyor.

Z885, 8.1 MP sensörüyle, 76×102 cm'ye kadar baskılar için mükemmel çözünürlük sunuyor. 7 farklı çözünürlük ayarıyla kullanıcıya seçme özgürlüğü tanırken, Kodak Renk Bilimi Çipi sayesinde doğal ayrıntıları ve gerçek canlı renk tonlarını yakalama olanağı sağlıyor.

Z885, dijital görüntü sabitleme özelliğiyle, fotoğraf makinesinin titremesi ya da hedefin hareket etmesinden kaynaklanan bulanıklıkları önlüyor. Ayrıca, kullanılabilir 10 çekim modu içinden otomatik seçim yapan akıllı çekim moduyla, çarpıcı fotoğraflar çekmeyi kolaylaştırıyor. Portre, gece portre çekimi, arkadan aydınlatma, mum ışığı, çiçek, metin, yakın çekim, manzara ve kar/plaj, modlar arasında yer alıyor.

Z885, Kodak Perfect Touch teknolojisiyle, fotoğrafların, makinede çekildiği andaki gibi canlı görünmesini sağlıyor ve daha parlak fotoğraflar çekilmesine izin veriyor. 6.4 cm (2.5 inç) iç/dış mekan renkli çekim ekranıyla, fotoğrafları parlak ve net olarak görüntülemek mümkün oluyor. Otomatik fotoğraf döndürme özelliği sayesinde, ister yatay, isterse dikey çekilmiş olsun, fotoğraf doğru görüntülenebiliyor. İzleme modunda, fotoğraflar 8X değerine kadar büyütülebiliyor, fotoğraflar arasında hızla gezilebiliyor ve çoklu görüntüleme yapılabiliyor. 32 MB dahili hafıza ve SD/MMC kart genişletme yuvası sayesinde, daha uzun süreyle fotoğraf çekilebiliyor.

Z885, görüntü kırpma, histogram, panorama birleştirme, çoklu sahne modları, renk modları, program/manuel modları, manuel denetimler ve kullanımı kolay video özellikleri ile de amatör fotoğrafseverlere profesyonel düzeyde imkanlar sağlıyor.

Başa dön tuşu