Yerel TV kanallarını uyduya taşıyan platform: Anadolu Networks

Global uydu operatörü SES, ASTRA 31.5 derece Doğu yörünge konumu üzerinde Anadolu Networks projesi ile uzun soluklu bir kapasite anlaşmasına imza attı. Anadolu Networks, 1 Ocak 2013 itibariyle yerel kanallara kapasite kullandırmaya başladı.

ses_astra

SES, 24 Aralık 2012’de duyurduğu yeni kapasite anlaşması ile Anadolu Netwoks projesi kapsamında TRT Türk, Karadeniz Kaçkar TV, Kanal 2000 Mersin ve Kanal 15 Burdur ilk taşınan kanalları, ASTRA 31.5E uydusu üzerinden yayınlamaya başladı. Geniş band internet ağı üzerinden gerçekleşecek bağlantı üzerinden sağlanacak teknik altyapı ile hem uygun maliyetler hem de yüksek kalitede yayın yapılması hedefleniyor. ASTRA 1G ile geniş bir bölgede sunulan hizmetler, 2013’ün üçüncü çeyreğinde fırlatılacak olan ASTRA 5B uydusu ile Almanya ve Türki Cumhuriyetler için de önemli fırsatlar sunuyor.

SES Türkiye ve Batı Avrupa Bölge Müdürü Ahmet Eren konuyla ilgili olarak, “Anadolu Networks projesi, sadece yerel kanallara kapasite sağlamanın ötesinde, izleyici potansiyeli ve kanal içeriklerinin gelişmesi için mükemmel bir fırsat. Yerel kanalların, karasal yayın dağıtım sınırlamalarını aşarak tüm Türkiye ve bölgeye ulaşması için, uydu teknolojisinin avantajlarını bu projede somut olarak göreceğiz. Anadolu Networks projesi için SES’in tercih edilmesinden büyük mutluluk duyuyor ve 31.5 derece Doğu yörüngesinde bu önemli büyümeyi desteklemek için heyecanla çalışıyoruz” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı