Bu Yılın Öne Çıkan 8 Fayans Trendi

Bu yılın öne çıkan fayans trendleri, yenilenme için keyif verici sebeplerden.

2018 yılının fayans modelleri içinde biraz modern zamanların biraz da eski günlerin tatlarını barındırıyor. 1960 ve 1970’li yılların renk ve formları, biraz da dokuları modern günleri teknoloji ve uygulamalarıyla harmanlanmış durumda. Desenlerde ise geometrik tatlar görüyoruz. Bu yılın fayans trendlerini tek tek inceleyelim.

1. Renkli derz uygulama

Metro taş fayanslardan hala vazgeçmedik. Fakat klasik beyaz rengine, gri ve siyah renklerini de ekledik. Beyaz metro taşları ise renkli derz kullanarak hareketlendirip 2018 yılının trendlerinden biri oldu. Beyaz fayansların sadece metro cinsi değil, küçük dikdörtgen modellerinde de renkli derz kullanımı yaygın bu sene.

2. Formlar değişti

Dikdörtgen ve kare formundaki fayanslara alışkınız. Fakat bu sezon altıgen ya da balık pulu formudaki fayanslar oldukça moda. Dokularının pürüzlü olması da ayrıca bir detay. Özellikle mavinin bütün tonları ve yer yer yeşil renklerde karşımıza çıkıyor bu tip fayanslar.

3. Canlı renkler

Canlı renkler ve hatta renklerin karıştırılarak kullanımı oldukça moda. Mutfak ve banyonuz için fayans seçerken renk seçimizde cesur davranın.

4. El yapımı ve dokulu

El yapımı, her biri eşsiz ve dokulu fayans modelleri 2018 evlerinin baş rolünde. Özellikle sade tonlar ve düz renkleri, dokularıyla bambaşka bir hale getiriyor bu modeller.

5. Mozaik trendi

Mozaik fayanslar, yuvarlak ya da altıgen modellerde karşımıza çıkıyor 2018 yılında. Ufak parçalardan oluşan ama büyük parçalarda uygulandığı için kolayca yerleştirilebilen mozaik fayans bu senenin gözdelerinden.

6. Mermerden vazgeçmiyoruz

Devasa boyutlarda mermer fayans uygulamaları geçtiğimiz sezon kazandığı yükselişten hiçbir şey kaybetmedi, bu sene de öne çıkanlar arasında.

7. Desenleri eşleştir ve karıştır

Farklı desenlere sahip fayansları eşleştirme zamanı. Biraz Morocco, biraz etnik havalarda bir etki yakalamak için aynı tonlarda ama farklı desenlerde fayansları birbiriyle kullanmayı deneyin.

8. Bir klasik olmaya aday

Metro taş fayanslara yakın bir tat da; örgü parke formunda kullanılan ince ve uzun fayanslar. Bir klasik olmaya aday gibi gözüken bu uygulama 2018 fayans trenlerinin güçlü noktalarından.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı