Açık kaynakta Pardus’un geleceği tartışılıyor

Pardus projesinin içinde bulunduğu belirsizlik ortamının bir karara bağlanmasının amaçlandığı Pardus’un yarını çalıştayı 23-24 Mart tarihlerinde gerçekleştirilecek.

Pardus topluluğundan yapılan açıklamada çalıştayda Pardus’un geleceğinin şekillendirilmesi adına yapıcı ve bağlayıcı kararların alınacağına inanıldığı belirtildi. Çalıştayın etkin ve geniş bir katılım ile gerçekleşmesi için proje yönetiminin gerekli girişimleri yaparak ülkemiz özgür yazılım camiasının önde gelen isimlerini davet edeceklerini, davetlilerinde geçmişte yaşananları geçmişte bırakarak Pardus’un geleceği için çalıştaya katılmalarını beklediklerini açıkladılar.

Topluluğun açıklaması şöyle devam ediyor: “Bu aşamada sadece çalıştaya katılacak olanların değil topluluk üyeleri olarak  bizlerin de önemli bir görevi var; Önümüzdeki bir  aylık süreyi çalıştayda konuşulmasını istediğimiz  konuları , Pardus ve Pardus topluluğu için beklentilerimizi ortaya koymak. Şimdilik Çalıştay’a kimlerin katılacağını kesin olarak bilmiyoruz ancak şunu biliyoruz ki katılımcıların pekçoğu bu haberi ve yapılacak olan yorumları okuyor. Siz de düşüncelerinizin bu habere yorum olarak ekleyerek çalıştayın verimli geçmesine katkıda bulunabilirsiniz.”

 

Bir Yorum

  1. Pardus projesinin devamlılığı Türk Yazılımı açısından çok önemli. Pardus’a gereken önem gösterilirse ulusal işletim sistemimiz gelecekte herkes tarafından kullanılmaya başlanabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı