Adım Adım Baby Shower Organizasyonu

Baby shower ne demek diyenlere olayı kısaca açıklamakla başlayalım: Baby shower hamileliğin genelde 7 veya 8. aylarında yapılan, bebeğin ihtiyaçlarına destek olmak ve son çocuksuz günleri değerlendirmek adına gerçekleştirilen baby shower partileri, son yıllarda oldukça popüler. ‘’Kız kıza’’ yapılan bu partiler, renkli ikramları, anı eşyaları ve konseptleriyle dikkat çekiyor. Sizin de sevdiğiniz bir yakınınız bebek bekliyorsa, bu heyecanlı günlerinde onun için şahane bir baby shower partisi hazırlayabilirsiniz! Nasıl mı? Listemizi okuyun:

İşe Konuk Listesi Yaparak Başlayın

Bir davet organizasyonu yapmanın belki de en zor yanı kusursuz bir konuk listesi hazırlamaktır. Siz de baby shower partisi öncesinde anne adayının görmekten en çok hoşlanacağı, onu bu günlerinde strese sokmayacak kişilerden oluşan ‘’uyumlu’’ bir konuk listesi hazırlayın. Konuk sayısını önceden netleştirirseniz, mekan seçimi konusunda kararsızlık yaşamamış olursunuz.

Baby Shower

Mekan Seçimi Önemli

Baby shower partisi için mekan belirlerken konuk sayısı kadar, partinizin kapsamı da önemlidir. Örneğin ikramlarını kendiniz hazırlayacağınız sade bir parti düşünüyorsanız evinizin salonu bunun için son derece uygundur. Ancak profesyonel catering ve süsleme gibi hizmetler almak gibi bir niyetiniz varsa baby shower partileri düzenlenen kafeler işinizi görecektir.

Baby Shower

Konsept Belirleme

Konsept, baby shower partisinin en önemli kısmıdır. Bu konuda anne adayının beğenilerini önceden bilmeniz size yardımcı olacaktır. Çizgi film karakterleri, meslekler, renkler vb. gibi onlarca tema içinden seçim yapmakta zorlanırsanız internetten kolayca bulabileceğiniz freelance baby shower organizatörlerinden yardım alabilirsiniz.

Baby Shower

İkramlar Nasıl Olmalı?

Baby shower partisinde ikram edilecek yiyecekler ağır ve yağlı yemeklerden ziyade, hafif ve sağlıklı atıştırmalıklardan oluşmalı. Böylece hem anne adayı rahatsız olmaz, hem de siz şişkinlik yaşamadan eğlencenin tadını çıkarabilirsiniz. Konsepte uygun dekore edilmiş cupcakeler, şeker hamuru kaplı kurabiyeler, zeytinli kanepeler ve mini sandviçler konuklarınızı çok mutlu edebilir.

Anı Eşyaları Şart!

Baby shower partisinin olmazsa olmazı, parti sonrası konuklara dağıtılacak anı eşyaları. Bu anı eşyaları kız bebeklerde, üzerine o günün tarihi- bebeğin ismi gibi detayların yazılı olduğu süslü stickerlar basılmış oje / parfüm şişeleri, erkek bebeklerde yine güne özel süslenmiş model arabalar olabilir. Bu konuda ölçü, tamamen sizin yaratıcılığınız. Çeşit çeşit baby shower malzemeleri ile yaratıcılığınızı konuşturabilirsiniz!

Baby Shower

Başa dön tuşu