AirTies, TTNet ihalesini dördüncü kez kazandı

ImageTTNet'in, 400 bin adet kablosuz, 400 bin adet kablolu ADSL modem ihtiyacını karşılamak için Ağustos ayında açtığı ihalenin yarısını AirTies kazandı. Ağustos ayında düzenlenen son ihale ile AirTies, TTNet'in dördüncü kez tercih ettiği marka oldu. Bugüne kadar TTNet tarafından düzenlenen 3 ihalede de teknik testleri başarıyla geçen AirTies, ürünlerine yeni teknolojiler eklemeye devam ediyor.

Bugüne kadar TTNet tarafından düzenlenen 3 ihalede de teknik testleri başarıyla geçen AirTies, ürünlerine yeni teknolojiler eklemeye devam ediyor. İlk ihaleden bugüne otomatik yazılım güncelleme, kablosuz modemlere ise otomatik şifreleme gibi özellikler eklendi. TTNet'in daha önce alımını yaptığı kablosuz modemlerde geçerli olan özellikler bu ihale ile verdikleri ürünlerde de olacak.

2004 yılından bu yana gösterdikleri başarıda, uluslararası bir vizyona sahip AR-GE departmanlarının büyük rolü olduğunu belirten AirTies Genel Müdürü Hakan Koçer, "Tüketicinin ihtiyaçlarına göre geliştirdiğimiz teknolojiler ve bu teknolojilere sahip ürünlerimizle artık Türkiye'de ADSL abonesi olan her üç evden birinde AirTies modem var." dedi. Koçer, TTNet'in düzenlediği bu son ihale ile Türkiye'de 1.4  milyonun üzerinde kişinin AirTies modemlerle internete bağlanacağını ifade etti.

AirTies Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Çelebi ise, ihaleyi kazanmalarının ardından yaptığı açıklamada şunları söyledi: "AirTies geleceğin teknolojisini bugün üretme gücüyle ve sahip olduğu AR-GE ile hızla büyümeye devam edecek. Türk Telekom'un stratejik iş ortağı olmamız da bunun en büyük göstergelerinden biridir." Çelebi, KOBİ'ler için geliştirdikleri yeni ürünlerini geçtiğimiz günlerde yaptıkları basın toplantısı ile tanıttıklarını ve son kullanıcı için gerçekleştirdikleri hedefi KOBİ pazarı için de koyduklarını belirtti.

AirTies, 2007 yılı sonuna kadar her 10 KOBİ'den birinde, 2008 sonunda ise her üç KOBİ'den birinde yer almayı hedefliyor.

Başa dön tuşu