Anonymous ve Redhack işbirliği ile ÖSYM ve Melih Gökçek sitelerine saldırı

Devlet, Kızıl Hackerları köşeye sıkıştırmaya çalışıyor, RedHack ise boş durmuyor. Son olarak Anonymous ile beraber ÖSYM ve Melih Gökçek hedefteydi.

Geçtiğimiz aylarda 7 kişinin tutuklanması ile büyük “darbe” yediği iddia edilen RedHack, maruz kaldığı baskıya karşı adeta ‘yıkılmadık, ayaktayız’ dercesine  eylemlerine devam ediyor. Dışişleri sitesinin hacklenmesi sonrası devlet yetkililerinden gelen ‘RedHack’e karşı daha farklı mücadele yöntemleri belirlenecek’ açıklaması ile ortaya çıkan anti-redhack gruplarının yoğun anti-porpagandasına maruz kalan Kızıl Hackerlar, kendilerini destekledikleri iddia edilen kişilerin kimlik bilgilerini ifşa eden bu gruplara karşı, şimdiye kadar elde ettiği tüm bilgileri yayınlamaya başlayarak cevap verdi. Böylece ilk etapta polise gelen ihbarlardan oluşan 75 mb’lık bir dosyayı paylaşıma sundu.

Bu süreçte küresel hacker grubu Anonymous da RedHack’in yanında olduğunu bildiren bir video yayınlamış ve ‘bekleyin bizi’ mesajı vermişti. Bu açıklamanın ardından ÖSYM sitesinin DDOS saldırısına uğradığı ve saatlerce kullanım dışı bırakıldığı haberi geldi.

Yalnızca ÖSYM ile yetinmeyen Anonymous-RedHack işbirliği, twitterda ‘RedHackçileri yakalatacağım’ açıklamaları yapan Ankara Belediye Başkanı Melih Gökçek’in de internet sitesini DDOS saldırısı ile kullanım dışı bıraktı.

Bir Yorum

  1. Redhack adlı terörist grup, satılmış ve kimliksizlerle işbirliği yaptığı kesinleşmiştir. Cmg-Team adlı PKK’lı lamer işbirliği gün yüzüne çıkmıştır.

    Aslında yakalandığı an karşıt görüşlülerin ellerine bırakacaksın o an tövbeye gelirler. Hatta ahlaksız teklif bile ederler. Ölüm korkusu ve o an başına geleceklerden haberdardır. Fakat şimdi aslan kesilmeler, meydan okumalar diz boyu.

    Redhack = Korkusuz Korkak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı