Çocuğunuzla Gidebileceğiniz 6 Park ve Bahçe

Havalar ısınır ısınmaz, aylar boyunca dört duvar arasında kapalı kalan çocuğunuzu da alıp açık havanın keyfini sürün! İstanbul’un hemen her yerinde gerçekleştirilen hafta sonu etkinliklerinin yanı sıra rengarenk çiçekler ve eğlenceli aktivitelerle hareketlenen parkları listeledik:

1. Göztepe 60. Yıl Parkı

Anadolu Yakası’nın en güzel parklarından biri olan Göztepe 60. Yıl Parkı, bahar gelir gelmez özel peyzajı ile rengarenk bir çiçek bahçesine dönüşüveriyor. Temizliği ile dikkat çeken bu park, Bağdat Caddesi’nde yaptığınız uzun yürüyüşler sırasında soluklanabileceğiniz yemyeşil bir dinlenme durağı gibi.

Parklar

2. Fenerbahçe Parkı

Denize nazır konumlanan bu güzel park hem yemyeşil hem de mükemmel manzarasıyla ruhu dinlendiren bir görünüme sahip. Parkın içinde bulunan sincaplar, kirpiler ve kedilerin çocuğunuzun ilgisini çekmemesi imkansız! Çocuğunuza hayvan sevgisi aşılamak için doğruca Fenerbahçe Parkı’nın yolunu tutun. Ayrıca Fenerbahçe Parkı’nın içinde bulunan kafe ve restoranlar sayesinde pek çok ihtiyacınızı gidermek de mümkün.

Parklar

3. Selamiçeşme Özgürlük Parkı

Dev bir park olan Selamiçeşme Özgürlük Parkı, çocuğunuzun doyasıya koşup oynamasına ve içinde kalan tüm enerjiyi atmasına imkan tanıyan bir yeşil alan. Oyun alanları, koşu ve bisiklet parkurlarının yanı sıra bu parkta çocuğunuzla birlikte alışveriş yapabileceğiniz bir organik pazar bulunuyor.

Parklar

4. Maçka Parkı

Beşiktaş ve Nişantaşı bölgelerinin kesiştiği yerde bulunan Maçka Parkı, bahar ve yaz aylarında mini bir karnaval alanını andırıyor. En sıcak yaz günlerinde bile gölgelik ve serin olan bu parkta varsa köpeğinizi gezdirebilir ve küçük piknik organizasyonları gerçekleştirebilirsiniz.

Parklar

5. Florya Sahil Parkı

Avrupa Yakası’nın en büyük parklarından olan Florya Sahil Parkı kelimenin tam manasıyla şahane! Geniş yürüyüş parkurları, çim alanlarının yanı sıra alabildiğine bir deniz manzarasına sahip olan bu parka giderek çocuğunuzla bisiklet turları atabilirsiniz. (Parkta bisiklet kiralama hizmeti mevcut) Ayrıca, Florya Sahil Parkı’nın hemen yanında bulunan Güneş Plajı da yaz ayları için hoş bir alternatif olabilir.

Parklar

6. Gülhane Parkı

İstanbul’daki parklar arasında en eskisi olan Tarihi Gülhane Parkı, çocuğunuzla yapacağınız öğretici Tarihi Yarımada gezilerinizden sonra dinlenmek için muhteşem bir durak. Çocuğunuz, Nisan başı itibariyle başlayan Lale Festivali’nin en renkli yaşandığı yer olan Gülhane Parkı’nı çok sevecek!

Parklar

[wonderplugin_carousel id=”397″]
Başa dön tuşu