DİĞER

Çocuğunuzla İzleyebileceğiniz 4 Film Önerisi

İtiraf edin, yaşınız kaç olursa olsun animasyon filmlerine karşı koymakta zorlanıyorsunuz! Bu eğlenceli görsel şölenler aynı zamanda çocuğunuzla kaliteli zaman geçirmek için de şahane bir fırsat. Hem öğretici ve hayat dersleri içeren konuları hem de rengarenk ve sevimli karakterleriyle çocuğunuzla birlikte izleyebileceğiniz en iyi animasyonları sizin için listeledik:

 1. Kayıp Balık Nemo (2003)

Okyanusların derinliklerinde bu kadar renkli ve eğlenceli bir hayat olduğunu kim bilebilirdi ki? Sevimli bir palyaço balığı olan Marlin’in, karısının zamansız ölümünün ardından minik oğlu Nemo’yla kurduğu duygusal bağı anlatan film, hem zorlukları aşmanın güzelliğinden hem de aile olmanın derin anlamlarından bahseden tatlı mı tatlı bir film.

nemo

 

2. Rio (2011)

Çocuğunuz hayvanları seviyorsa ya da çocuğunuza hayvan sevgisi aşılamak istiyorsanız bu filmi mutlaka izlemelisiniz! Blu adında haşarı bir papağanın kaçırılma hikayesini ve ardından Brezilya Rio Karnavalı’na kadar uzanan hikayesini anlatan film, hayvan hakları ve hayvan özgürlüğü konusunda hoş dersler içermesi ile tercih sebebi olabilir.

Rio

3. Up (2009)

Ebeveynlerin çocuklarına aşılaması gereken duyguların en önemlileri, hiç kuşkusuz sevgi ve umuttur. İzlerken sizin de duygulanacağınızdan emin olduğumuz Up, dünya çapında her yaştan insan için kült filmler arasına girdi bile. Evine binlerce balon bağlayarak Güney Amerika’nın yaban hayatına uçan ve sonunda hayatı boyunca düşlediği büyük macerasını gerçekleştiren 78 yaşındaki balon satıcısı Carl Fredricksen’in bu macerasını gerçekleştirirken başından geçenleri konu alan filmin içinde ‘’insan olmaya dair’’ pek çok ders var.

Up

4. Wall-e (2008)

Wall-e sevginin gücünü o kadar iyi işliyor ki, ‘’romantik bir animasyon film’’in gerçek olabileceğini kanıtlıyor. Eski ve tedavülden kalkmış bir robot olan Wall-e’nin dokunaklı karakteri, sevme ve sevilme isteği ile 700 yıl süren yalnızlığına direnmesinin hikayesini anlatan hikayesi son derece etkileyici.

Wall-e

5. Bonus: Charlie’nin Çikolata Fabrikası

Bir çizgi film olmasa da, pek çok faydalı mesaj içeren bir ‘’aile filmi’’ niteliğinde olan Charlie’nin Çikolata Fabrikası’ndan bahsetmemek olmaz! Çocuk filmleri kategorisinde olmasa da ailecek izlenebilecek bu film, yoksul ama mutlu bir aileden gelen minik Charlie’nin iyimserliği, iyi niyeti ve azla yetinip mutlu olması gibi erdemleri sayesinde hayal bile edemeyeceği şeylere kavuşmasını anlatan, defalarca seyredilebilecek bir görsel şölen.

Charlie’nin Çikolata Fabrikası

[wonderplugin_carousel id=”19″]

Başa dön tuşu