Çocuğunuzla Yapabileceğiniz 5 Gündelik Aktivite

Anneliğinizin ilk gününden beri ‘’Onu nasıl daha mutlu ederim?’’ diye düşündüğünüz çocuğunuzu mutlu etmek, aslında sandığınızdan daha kolay. Gündelik hayatın koşturmacasından ötürü çocuğunuzla fazla vakit geçirememekten yakınıyor olabilirsiniz. Ancak bilmeniz gerekir ki çocuklarla fazla vakit geçirmekten ziyade birlikte kaliteli vakit geçirmek çok daha faydalı. Pedagogların da sıklıkla vurguladığı bir husus olan anne çocuk aktiviteleri için özel mekanlara ya da donanımlara ihtiyacınız yok. Evinizin rahatlığında ve günlük hayatın içinde çocuğunuzla birlikte yapabileceğiniz eğlenceli – eğitici aktiviteleri sizler için listeledik:

1. Eğlenceli Fotoğraflar Çekin

İster profesyonel bir fotoğraf makinesi, ister bir akıllı telefonla olsun, çocuğunuzla birlikte eğlenceli ve yaratıcı fotoğraflar çekmek hem çocuğunuzun görsel zekasını geliştirecek hem de birbirinden güzel anılara sahip olmanızı sağlayacak hoş bir aktivite. Dilerseniz evde bulunan elbise ya da objeleri kullanarak değişik fotoğraf temaları yaratıp, eğlencenin dozunu biraz daha arttırabilirsiniz.

Eğlenceli Fotoğraflar Çekin

2. Birlikte Kek Yapın

Çocuğunuzla birlikte, içine sevgi ve emek kattığınız bir kek pişirmek ve sonra onu afiyetle yemek… Kulağa çok hoş geliyor değil mi? Çocuğunuzun el becerilerini ve yaratıcılığını geliştirecek bu aktivitenin size katacağı bir diğer güzellik de, emek vererek fırına koyduğunuz kekin kabarmasını sabırla beklemek olacak!

Birlikte Kek Yapın

3. Mutfakta Yaratıcılığınızı Konuşturun

Resimler her zaman tuvallere ya da resim kağıtlarına yapılacak diye bir kural yok! Minik asistanınızla birlikte mutfağa girin ve gerisini yaratıcılığınıza bırakın! Buzdolabında ne varsa kullanabileceğiniz eğlenceli tabak tasarımları yapın ve bu neşeli tabakları misafirlerinize ya da diğer aile üyelerine keyifle ikram edin. Mutfakta birlikte çalışmak anne çocuk ilişkisini güçlendiren bir aktivite olduğu kadar çocuğunuzun sizinle empati kurmasını da sağlayacaktır.

Mutfakta Yaratıcılığınızı Konuşturun

4. Sinema Geceleri Organize Edin

Güzel bir animasyon ya da bir fantastik sinema; çocuğunuzla birlikte izlemeye uygun olan neşeli bir filmle evinizi ‘’size özel’’ bir sinema salonuna çevirebilirsiniz. Patlamış mısır, içecek, dondurma gibi sinema klasikleri ile renklendireceğiniz, en güzel anne çocuk aktiviteleri arasında yer alan sinema etkinliğinizin sonunda mutlaka filmi konuşun, onun fikirlerine veya eleştirilerine kulak verin.

Sinema Geceleri Organize Edin

5. Dans Edin!

İş yerinde gergin bir gün geçirdiyseniz ya da o gün pek çok terslik üst üste geldiyse dert etmeyin. Hemen enerjik bir şarkı bulun ve çocuğunuzu dans partneriniz ilan ediverin gitsin! Beraber yapılan fiziksel aktivitelerin en keyiflileri arasında yer alan dansın, aranızdaki uyumu güçlendireceğinden emin olabilirsiniz.

Dans Edin!

[wonderplugin_carousel id=”27″]
Başa dön tuşu