Koşarken Enerjinizi Yükseltecek 5 Şarkı

Bahar gelip güneş yüzünü gösterir göstermez, fazla kilolar ve kış boyu uyumuş kaslar da yüzünü gösterir! Siz de yaza daha canlı, daha formda ve daha motive olmuş bir şekilde girmek isterseniz her gün 1 saat süren yavaş tempo koşular ya da hızlı tempolu yürüyüşler yapmalısınız. Biz de bu konuda işinizi kolaylaştırmak için spor yaparken dinlenecek şarkılardan oluşan şahane bir liste hazırladık. Kulaklıklarınızı takın, kendinizi ritme bırakın.

1. Instant Crush / Daft Punk

Daft Punk enerjisi diye bir şey kesinlikle var! 2013 yılında çıkardığı muhteşem albüm Random Access Memories’in belki de en enerjik şarkılarından Instant Crush, zaman zaman yavaşlayan ve hızlanan değişken temposu ile özellikle interval koşu günleri için ideal.

2. She Wolf / David Guetta ft. Sia

Koşu yaparken kendinizi olaya fazlaca kaptıranlardansanız ve yüksek tempolu elektronik şarkılar sizi canlandırmaya yetiyorsa She Wolf alışkanlık yaratabilir. Sia’nın muhteşem sesiyle renklenen bu güzel şarkının hareketli şarkı listesinin gözdesi olacağı kesin!

3. Eye Of The Tiger / Survivor

İtiraf edelim, klişeler her zaman kaçılacak şeyler değildir! Kült film serisi Rocky boyunca çalan ve fakir ama gururlu boksör Rocky Balboa’nın çileli zafer yolculuğuna eşlik eden bu nefis şarkı yıllardır koşu şarkıları listelerinin başköşesindeki yerini korur. Aşırı dozda gaz içeren Eye Of The Tiger kulağınızdayken, koşmanın yanı sıra; karda odun kırma gibi egzersizler de deneyebilirsiniz.

4. Thunderstruck / AC / DC

Koşarken motivasyon isterken, rockçı kimliğinden de taviz vermeyen ‘’sert çocuklar’’ın ilacı kesinlikle AC / DC. 1 dakikaya yakın süren ritmik introsuyla enerji veren şarkı boyunca koşarken, il sınırını aşmamaya dikkat etmenizi tavsiye ederiz!

5. Lose Yourself / Eminem

Spor yaparken kendinizi bir film karakteri, bir savaşçı ya da dünyanın tüm güçlüklerine tek başına kafa tutan asi bir kahraman gibi hissedenlerden misiniz? Cevabınız evetse ‘’azmin zaferi’’ ya da ‘’acı yok kazanmak yok’’ temalı bir şarkı olan Lose Yourself tam da size göre! Asi rapçi Eminem’in hayatından esinlenen ve en iyi film müziği dalında Oscar alan 8 Mile filminin de resmi film müziği olan bu şarkı ile bolca ter atmak garantili!

[wonderplugin_carousel id=”29″]
Başa dön tuşu