EkleBunu.com Nokta ailesine eklendi

ImageNokta İnternet Teknolojileri, web sitelerinin ya da blogların, ziyaretçiler tarafından link paylaşım sitelerine kolayca eklenebilmelerini sağlayan EkleBunu.com'u satın aldı.

İnteraktif platformda paylaşılan katılımcı odaklı, yaratıcı Türkçe içeriğin en yetkin, itibarlı ve güvenilir sağlayıcısı olma vizyonuyla hareket eden Nokta, EkleBunu.com ile Türkçe içeriğin paylaşımını daha da kolaylaştırmayı hedefliyor.

Dünyada oldukça yaygın olan sosyal imleme servisleri, kullanıcılar tarafından internette üretilen içeriğin saklandığı, paylaşıldığı ve yine kullanıcılar tarafından oylandığı, yorum yapıldığı servisler olarak hizmet veriyor. Web'de yayınlanan yazı, resim, video gibi içerik için bir paylaşım platformu olma özelliği taşıyor.

Bu noktadan yola çıkan www.EkleBunu.com, yabancı sosyal imleme sitelerine ek olarak, özellikle Türkçe imleme sitelerini de kapsayan bir buton aracılığıyla internette kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriğin paylaşılmasını kolaylaştırıyor. 2007 Nisan ayında Umut Ersoy tarafından hayata geçirilen proje, tek bir buton yardımı ile internet üzerindeki özellikle Türkçe içeriğin paylaşımını amaçlıyor.

EkleBunu.com ile internet üzerinde içerik paylaşımı artacak!

EkleBunu.com'u bünyelerine katmaktan dolayı büyük mutluluk duyduklarını belirten Nokta İnternet Teknolojileri Genel Müdürü Burçin Didinedin, "Nokta olarak, interaktif platformda paylaşılan katılımcı odaklı yaratıcı Türkçe içeriğin en yetkin, itibarlı ve güvenilir sağlayıcısı olmak vizyonu doğrultusunda çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bu noktada değerlerimizle örtüştüğünü gözlemlediğimiz EkleBunu.com ile bu içeriğin daha da zenginleşeceğine inanıyoruz. Web 2.0 kavramı ile birlikte kullanıcılar tarafından oluşturulan blog yazıları, resim, video gibi içeriğe büyük önem veriyoruz. EkleBunu.com sayesinde, internet üzerinde bu içeriğin paylaşımını artırmayı, kullanıcılar ve içerik arasında bir sinerji oluşturmayı hedefliyoruz" şeklinde konuştu.

Nokta İnternet Teknolojileri'nin büyüme ekseninin, internetin organik yapısı gereği, paylaşım ve işbirliği doğrultusunda olacağını belirten Didinedin, Nokta.com'un bu doğrultuda girişimlerini sürdüreceğini vurguladı.

Tek bir butonda tüm link sitelerine ulaşmak mümkün

Web sitesine daha çok ziyaretçinin gelmesini isteyenler için iyi bir fırsat sunan EkleBunu.com, web sitelerindeki birçok butonu kullanmak yerine, tek bir buton kullanımıyla geniş bir erişim sağlıyor. Böylece açılması muhtemel yeni siteleri takip etmek gerekmiyor.

Web sitesindeki hangi sayfanın, hangi siteye, kaç kişi tarafından kaydedildiğini takip etmek de mümkün. Üstelik, web sitelerinin geliştirilmesine yardımcı olan bu bilgiler de dahil olmak üzere, bu hizmetlerin tamamı ücretsiz ve Nokta ileriye dönük bir ücretlendirmenin söz konusu olmayacağının garantisini veriyor.

EkleBunu.com'dan nasıl faydalanılır?

Ziyaretçiler kullanıcıların sayfalarını link paylaşım sitelerine ekledikçe, bu sitelerden kullanıcıların sayfalarına yeni ziyaretçiler geliyor. "EkleBunu" butonu, bu anlamda hem ziyaretçilerin işini kolaylaştırıyor, hem de kullanıcılara yeni ziyaretçiler gelmesini sağlıyor.

EkleBunu.com, site sahipleri ve sitelerin ziyaretçileri için pek çok kolaylık içeriyor. Sitelere yeni ziyaretçilerin gelmesini ve web ziyaretçi trafiğinin artmasını sağlayan EkleBunu.com, ziyaretçiler tarafından oluşturulan içeriğin paylaşılmasını da kolaylaştırıyor. Sayfalara yerleştirilmesi çok basit olan butonlar sayesinde, kaç kişinin, kaç ziyaretçiyi, hangi siteye eklediği istatistikleri de rahatlıkla takip edilebiliyor.

Başa dön tuşu