Epson, dijital görüntüleme kalitesiyle ödülleri topladı

ImageAvrupa Fotoğraf ve Görüntüleme Dergileri Birliği (TIPA), Epson ürünlerini alanlarında en iyisi seçti. Avrupa'nın önde gelen fotoğraf, görüntüleme ve teknoloji dergileri editörleri tarafından yapılan değerlendirmeyle, Epson Pro 3800 ile Epson P-5000 Multimedia Storage Viewer ürünleri ödüle layık görüldüler.

Epson, Fotoğraf ve Görüntüleme Dergileri Birliği (TIPA) tarafından her yıl gerçekleştirilen "Avrupa'da En İyi Fotoğraf ve Görüntüleme Ödülleri" kapsamında bu yıl da ödül aldı. TIPA jüri üyelerinin kalite, performans ve fayda kriterlerini göz önüne alarak yaptıkları değerlendirmelerde Epson Stylus Pro 3800 "Avrupa'nın en iyi uzman fotoğraf yazıcısı"; Epson P-5000 Multimedia Storage Viewer da en iyi depolama yedekleme ürünü seçilerek ödüle layık görüldü.

TIPA, bünyesinde Avrupa'nın en büyük ve saygın 31 fotoğraf, görüntüleme ve teknoloji dergilerine yer veriyor. Her biri kendi alanında birer uzman olan dergilerin editörleri, fotoğraf ve görüntüleme ürünlerini test etmek ve Avrupa'nın en iyilerine karar vermek üzere yılda bir kez toplanıyor.

TIPA jürisi tarafından " Avrupa'nın en uzman fotoğraf yazıcısı " seçilen Epson Stylus Pro 3800, yüksek kaliteli mürekkep teknolojisi, performansı ve esnek kullanım özellikleriyle öne çıkıyor. Jüri üyeleri, ödüle layık gördükleri ürünle  ilgili görüşlerini şöyle ifade ettiler: "Epson Stylus Pro 3800 yeni fotoğraf tarama teknolojisi sunan 17" genişliğinde bir yazıcı olma özelliğine sahip. Epson UltraChrome K3 mürekkep teknolojisi, yeni renk pigmentlerinin yanı sıra,  3 düzeyli  siyah mürekkep kullanımına olanak tanıyor. " 1" yazıcı başlığı fotoğraf ve mat siyah mürekkebin otomatik olarak yüklenmesini ve devreye girmesini sağlıyor. Güzel sanatlar, ve 1.5 mm kalınlıkta kağıtlarla uyumluluğu sayesinde geniş kağıt desteğine sahip Epson Stylus Pro  ile A6'dan A2 boyuta kadar baskı yapabiliyor.

En iyi depolama yedekleme ürünü seçilen Epson P-5000 Multimedia Storage Viewer ise, taşınabilir cihazlarda dünyanın ilk 4 renkli filtre sistemine sahip olma özelliğine sahip. Böylelikle dijital görüntüler daha net ve daha parlak şekilde izlenebiliyor.

Jüri üyeleri, P-5000 Multimedia Storage Viewer’ı 80 GB’lik depolama kapasitesi,  photo fine izleme kalitesi ve çok yönlü kullanım özelliği nedeniyle ürünü ödüle layık gördüler. Cihazın JPEG ve RAW dosyaları ile değişik video ve audio formatları desteklemesi Epson P-5000 Multimedia Storage Viewer’ı gerçek bir multimedia cihazı haline getiriyor. P-5000’de bulunan tam USB desteği de daha hızlı transfer olanağı sağlıyor.

Epson Avrupa Stratejik  Pazarlama Başkanı Barbara Kuhr, Epson ödüllerine ilişkin olarak "Epson, üstün  dijital görüntüleme teknolojisini, hem profesyoneller, hem de fotoğraf çekmekten keyif alan amatörler kullanıcılar için  sürekli geliştiriyor. Ar-Ge çalışmaları ve yenilikçilik anlayışıyla, Epson, basım ve görüntüleme ürünlerinde hak ettiği ön sıralarda yer alıyor. Bu ödüller, en iyi kalitede dijital görüntüleme teknolojisi sunan Epson'ın fotoğraf profesyonelleri tarafından tercih edildiğinin önemli bir kanıtı. TIPA'nın tüketicilere verdiğimiz taahhütlerimizi yerine getirmemizi ve bu pazardaki yeniliklerimizi ödüllendirmiş olmasından büyük gurur duyuyoruz." dedi.

Epson, geçen yıl da  Epson Perfection V750, Epson Stylus Photo RX640 ve  Epson UltraChrome K3 ürünleriyle  TIPA tarafından 3 ödüle birden layık görülmüştü.

Epson Stylus PRO 3800 ürün özellikleri:

Epson Stylus PRO 3800 UltraChrome K3 8 renkli mürekkep kartuşlarıyla mükemmel dijital fotoğraf sonuçları alınıyor ve aynı zamanda 80 ml. mürekkep kartuşları ile baskı başına maliyet de azalıyor. Küçük boyutu sayesinde ufak stüdyolar için ideal olan ürün, PC'nizden rahatça mat siyah ve fotoğraf siyahı renkleri arasında seçim yapabilmenize olanak tanıyor. Geniş yelpazede kâğıt seçeneğinin kullanılabildiği Epson Stylus PRO 3800'le kenar boşluksuz, A6'dan A2'ye kadar çeşitli boyutlarda 2880 x 1440 dpi'ya kadar yüksek detayda baskı alınabiliyor.

Epson P-5000 Multimedia Storage Viewer ürün özellikleri:

Dünyanın ilk dört renk filtresine sahip olan Epson P-5000 Multimedia Storage Viewer üzerinde Epson'ın 4.0 inç büyüklüğündeki Photo Fine Ultra LCD ekranı bulunuyor. Dünyanın ilk xvYCC video colour space formatını destekleyen taşınabilir oynatıcı cihazı olan Epson P-5000 Multimedia Storage Viewer ile, AW formatında 4.500 fotoğraf saklanması mümkün.  Uzun süre dayanan şarj edilebilir Li-On pil sayesinde hareket halindeyken de izlemeye olanak tanıyan cihaz, yüksek kaliteli kasasıyla zarif, kompakt ve dayanıklı tasarımı kullanıcılarla buluşturuyor.80 GB büyüklüğünde hard disk kapasitesi olan cihazın çok yönlü medya aktarım ve yönetim yazılımıyla resimlerinizi gözden geçirebilir, depolayabilir, düzenleyip ve sınıflandırabilirsiniz. Tam USB desteği bulunan Epson P-5000 Multimedia Storage Viewer'ın dahili müzik çalar özelliği de bulunuyor.

Başa dön tuşu