Facebook Messenger’la 50’den fazla kişiyle Group Call yapılabilecek

Facebook bugün Messenger uygulamasıyla yeni gelişmeleri duyurdu. Gelişmeler arasında 50’den fazla kişiyle sesli grup konuşması yapabilecek olmamızda var. Yani Messenger üzerinden parti yapmak çok da uzak bir ihtimal gibi görünmüyor. David Marcus’un açıklamasına göre özellik önümüzdeki 24 saat içinde İOS ve Android’lere gelmiş olacak. Grup konuşmalarına bir telefon ikonu eklenecek buradan konuşmaya daha fazla insanı davet edebileceğiz. Ancak bu özelliğin görüntülü konuşma için geldiği sanılmasın, Messenger görüntülü konuşma özelliği hala bire bir görüşmelerle kısıtlı.

Messenger, 900 milyondan fazla aylık aktif kullanıcı artışıyla hızla Facebook’un en başarılı ürünlerinden biri haline geliyor. Dolayısıyla kitlesi büyüdükçe yeni yeni özelliklerin eklenmesi beklentisi de büyüyor. Facebook beklentileri karşılamamazlık da yapmıyor. Geçtiğimiz yıldan bu yana Messenger’a Venmo tarzı bir ödeme özelliği, basketbol ve satranç gibi oyunlar ve yapay zeka botları eklendi.

messenger-video-calling

Grup konuşmalarıyla da Messenger çok daha güçlü elbette görüntülü konuşma konusunda Google Hangout ve Skype’la yarışacak durumda değil. Ancak yarışacak konuma gelmesi de an meselesi.

Başa dön tuşu
Kapalı