The Pictar, iPhone’a SLR tarzı kamera kontrolleri sağlıyor

iPhone kameralarını daha da iyi yapmaya söz veren bir çok aksesuar var. Ama hangilerinin gerçekten işe yarar olduğu önemli bir soru. iPhone kamerasında kolayca lens değiştirmeyi  sağlayan ve gerçek bir DSLR fotoğraf makinesi gibi sonuç vermeyi amaçlayan bir çok ürün ve uygulama var. Miggo’nun Pictar’ı da bunlardan biri. Pictar, kamera kavrayıcısı ve ücretsiz uygulamasıyla iki parçalı; hızlı, tam donanımlı ve büyük kameranızı evde bıraktıracak türden tatmin edici sonuçlar verebilen bir sistem.

pictar-back

The Pictar 20 Nisan’da Kickstarter’da 90 dolarlık tanıtım fiyatıyla duyuruldu. Pictar, iPhone 4’ten iPhone 6s’e kadar tüm modellerde çalışıyor ancak boyut kısıtlamaları nedeniyle, iPhone 6 Plus’ı desteklemiyor. Ürünün en iyi yanıysa kontrolleri: yalnızca gerçek bir iki aşamalı deklanşör düğmesi olması değil, önünde ve arkasında enstantane hızını ve pozlama kontrolünü sağlayan kadranların olması da ilgi çekici. Ayrıca bir zoom in zoom out düğmesi de mevcut.

pictar-top

Cihaz üzerindeki kontrollerle yapılan tüm ayarlar Pictar’ın ücretsiz İOS uygulamasıyla da yapılabiliyor. Cihaz, yalnızca bir tuşa basıldığında enerji tüketir. Miggo, Pictar’ın pil ömrünün bir sefer şarj edilmeyle bir hafta yetebileceğini de söylüyor.

unspecified pictar

Pictar, gerçek bir fotoğraf makinesi kullanma hissi uyandıran şık tasarımı ve özellikleriyle tam bir ‘retro’ şıklığa sahip.

Başa dön tuşu