Gayet.net, yaratıcı yazarları ödüllendiriyor

ImageGayet.net, yaratıcı test yazarlarını ödüllendiriyor. Türkiye'nin en çok çözülen online testlerini yayınlayan arkadaşlık sitesi Gayet.net, yepyeni bir uygulama başlatıyor. Artık herkes test hazırlayıp karşılığında 50 YTL ve 1 ay bedava Asil Üyelik kazanacak.


Türkiye'nin en çok çözülen online testlerini yayınlayan arkadaşlık sitesi Gayet.net, yaratıcı yazarların testlerini bekliyor. Dileyen herkes artık Gayet.net için test hazırlayabilecek, üstelik yayınlanması durumunda 50 YTL ve 1 ay bedava Asil Üyelik kazanacak.

Her üyenin ilgi alanına giren konularda başarılı testler üretebileceğine inanan Gayet.net, bu uygulamayla pek çok yeteneğin önünü açmayı hedefliyor. Test hazırlamak isteyenler, yazarlık yeteneklerini sınama ve 3 milyona yakın Gayet.net üyesine, çok farklı alanlarda, renkli ve ilginç testlerle seslenme şansına sahip oluyor.

Binbir çeşit test
Gayet.net'in sayısı 250'ye yaklaşan ve toplamda milyonlarca kez çözülen orijinal testlerinin arkasında yaratıcı bir editör ekibi var. Söz konusu site bir arkadaşlık ve sosyal network sitesi olduğu için, doğal olarak aşk, ilişki ve kişilik testleri daha dikkat çekiyor. Bununla birlikte sitede genel kültür, zeka, hafıza, spor, sinema ve müzik gibi farklı kategorilerde de pek çok test var. Sitenin en çok ilgi gören testiyse 500.000'den fazla kişi tarafından çözülen "Ne kadar zekisiniz?"

Sitenin en eğlenceli yanlarından biri de test sonuçlarının üyelerin profillerinde görülüyor olması. Bu sayede üyeler ilgilendikleri kişilerin hangi testleri çözdüğüne ve elde ettiği sonuçlara bakarak, arkadaş olacağı kişiyi seçebiliyor.

Sitede aynı zamanda müzik eleştirmeni Naim Dilmener tarafından hazırlanan "Ajda Pekkan'ı biliyor musunuz?", "Hangi şarkıcısınız?" testleri ve yine Türk popu üzerine yazdığı yazılarla tanınan Murat Meriç tarafından hazırlanan "Pop Dedik!" isimli test de bulunuyor.

Herkesin ilgi alanı farklı
Üyelerinden her konuda test bekleyen Gayet.net ekibi, örneğin sinema tutkunlarının, sinema; bilgisayar oyunu severlerin, oyun; müzikseverlerin müzik gibi konularda testler hazırlamasını öneriyor ancak kişilik, zeka ve hafıza gibi testlerin de çok önemli olduğunun altını çiziyor. Test hazırlanması konusunda bir sınırlama getirmeyen Gayet.net editörleri, komik ve eğlenceli testler kadar, ciddi, bilgi ve birikim gerektiren uzman testlerine de açık olduklarını özellikle vurguluyorlar.

Gayet.net'in testlerinden dikkat çekenler
Korkar mısınız?
Hangi yılların insanısınız?
Kıskanç mısınız?
Sağcı mısınız solcu mu?
Hafızanız ne durumda?
Entelektüeller için görsel test
Alaturka Zen testi
Duygusal zekanız ne durumda?
Resim tarihini biliyor musunuz?
Nasıl bir Dune vatandaşısınız?
Orhan Veli Kanık testi
Arthur Conan Doyle testi
Spike Lee'den hareketle sinemaya bakışınız
Marilyn Monroe testi
Derviş Zaim'i ne kadar bilirsiniz?
Da Vinci Şifresi testi
Star Wars testi
Türkan Şoray testi
Yeşilçam testi
Matrix testi
Yüzük Kardeşliği testi
Nasıl bir sinema izleyicisisiniz?
Susam Sokağı testi
Temel sinema testi
Harry Potter testi
Robert de Niro testi
Ne kadar spiritüelsiniz?
Ne zaman öleceksiniz?
Ne kadar dikkat çekicisiniz?
İntikam mı, merhamet mi?
Aslında hangi takımlısınız?
Bisküvinin hangi köşesi?
Ne kadar uzaylısınız?
Hangi kuşsunuz?
Fikrimühim misiniz?
Yangında ilk kurtarılacaklar testi
Cesareti olana idrar testi
Bekaret oyunu testi
Hangi süper kahramansınız?

Başa dön tuşu