Hızlı kimlik taramak isteyenlere

ImageSınıfındaki rakiplerine göre yüzde 50 daha hızlı olan, taradığı dokümanları arşivleyen veya istenen e-posta adresine gönderebilen Xerox DocuMate 262i,  özellikle kimlik tarama konusunda çok başarılı.

Dünyanın önde gelen teknoloji şirketlerinden Xerox, tarayıcı ürünleri portföyünü, piyasaya sunduğu yeni Xerox DocuMate 262i modeli ile genişletmeye devam ediyor. Xerox, kağıt beslemeli renkli yeni tarayıcısı Xerox DocuMate 262i modeli, devlet daireleri, belediyeler gibi kamu ve özel sektördeki hizmet noktalarında sıkça ihtiyaç duyulan işlemler için kullanım kolaylığı, hız ve kalite sunuyor.

Ünlü bağımsız test kuruluşlarından "Buyers Laboratory" tarafından "Yılın En İyi Ofis Tarayıcısı" ödülünü alan Xerox DocuMate 262i, 200 dpi çözünürlüğünde dakikada tek taraflı 38 sayfa, önlü arkalı 76 görüntü siyah-beyaz tarama yaparken, renklide ise tek taraflı 37 sayfa, önlü arkalı 71 görüntü tarayabiliyor. Xerox DocuMate 262i'nin, tek bir seferde 50 sayfaya kadar dokümanı besleme ünitesi bulunuyor. Xerox DocuMate 262i, 600 x 1200 dpi optik çözünürlüğünde, 48-bit derinliğinde, kartvizitten A4 ebat kağıtlara kadar tarayabiliyor.

Şu anda patent aşamasındaki yeni ön besleme ünitesine sahip olan Xerox DocuMate 262i, sağlık, finans kuruluşlarında sıklıkla uygulanan kimlik kartı tarama işlemlerinde verimliliği artırıyor. Yeni ön besleme ünitesi, aynı zamanda makinenin içindeki silindirin aşınmasını yaklaşık yüzde 60 oranında azaltarak, toplam sahip olma maliyetini de düşürüyor. Sınıfındaki rakiplerine göre yüzde 50 daha hızlı olan Xerox DocuMate 262i, çift kağıt almayı engelleyen "ultrasonic" mekanizması sayesinde, tarama esnasında çift kağıt alma durumu ile karşılaşıldığında, tarama işlemini durduruyor ve kullanıcıyı sesli olarak uyarıyor. Ayrıca bu teknoloji, görüntü kayıplarını önlüyor, farklı ağırlık ve kalınlıktaki dokümanların kolay ve güvenli bir şekilde taranmasını sağlıyor.

Küçük boyutu ile masaüstünde yer kaplamayan Xerox DocuMate 262i, tek tuş tarama özelliği ile tek bir tuşa basılarak tarama yapabiliyor. Xerox DocuMate 262i'de taranan dokümanlar arşivlenebiliyor, istenirse ağ üzerindeki her hangi bir bilgisayara kopyalanabiliyor ya da e-posta olarak gönderilebiliyor. Ayrıca Xerox DocuMate 262i, taramayı yaptıktan sonra, görüntüyü isteğe bağlı olarak içinde arama yapılabilir "PDF" dosyasına dönüştürebiliyor. Xerox DocuMate 262i ile birlikte kullanıcılara sunulan "Kofax VirtualReScan" yazılımı, taranan dokümanların görüntü kalitesini kontrol ediyor ve otomatik olarak görüntü üzerinde düzeltme ve kesme işleminin yapılmasını sağlıyor. Ayrıca, "Nuance PaperPort" yazılımı ile taranan kağıt dokümanlar, elektronik ortama "JPEG", "TIFF" gibi dosya formatlarına çevrilerek başka bilgisayarlara, e-posta olarak gönderilebiliyor veya istenirse doğrudan makine üzerinden taşınabilir belleğe aktarılabiliyor.

Windows 2000/XP/Vista ortamında çalışabilen ve USB 2.0 bağlantısını destekleyen Xerox DocuMate 262i, Xerox distribütörleri Arena ve Albim aracılığı ile 1.295 Dolar + KDV fiyatıyla iki yıl Xerox garantisi ile tüketicilere sunuluyor. 

www.xerox.com.tr

Başa dön tuşu