Hosting Seçmeden Önce Bilmeniz Gerekenler

E-ticaret sektöründe faaliyet gösteren firmaların müşterilerine kesintisiz bir alışveriş yapabilme imkânı sunması için hosting paketi seçerken dikkatli olması gerekmektedir. Genellikle e-ticaret firmalarından alışveriş yapan müşterileriniz kesintisiz ve hızlı bir şekilde e-ticaret sitenizde gezinmeyi istemektedir. E-ticaret hostingi seçerken dikkatli olunmadığı takdirde e-ticaret sitenizde kesintiler yaşanabilecek ve bu kesintiler de firmanızı ilk kez ziyaret eden bir müşterinin güvenini sarsacaktır.

E-ticaret sektöründe başarılı bir şekilde ilerlemek ve bu olumsuzlardan etkilenmek istemiyorsanız e-ticaret siteniz için hosting seçmeden önce bilmeniz gereken unsurları incelemeli ve bunları göz önünde bulundurarak bir şecim yapmalısınız.

E-ticaret Hosting Firmanızın Kurumsal Olmasına Önem Verin

E-ticaret için hosting seçmeden önce bilmeniz gerekenler arasında yer alan ilk unsur kurumsal bir firma ile çalışmak. E-ticaret sektöründe faaliyet göstermek isteyen firmalara hosting hizmeti sunan birçok firma bulunmaktadır. Fakat bu firmalar arasından çalışacağınız firmayı seçerken kurumsal bir firma ile çalışmanız e-ticaret sitenizde oluşabilecek problemleri engellemenize olanak sağlayacaktır. Bu nedenle hosting firmanızı seçerken;

  • Hosting firmasının kaç yıldır bu sektörde hizmet verdiğini inceleyebilir
  • Kurumsal referansları hakkında bilgi alabilir
  • Hosting firmasının referansları ile iletişime geçerek bu süreçteki deneyimlerini öğrenebilirsiniz.

Bunları göz önünde bulundurarak çalışacağınız firmayı belirlerken daha doğru bir karar verebilirsiniz.

Hosting Güvenliğini Önceliklendirin

E-ticaret hosting fiyatları hakkında araştırma yapan kişilerin göz önünde bulundurması gereken bir diğer önemli konu ise hosting güvenliği.

E-ticaret sektöründe hizmet veren firmaların müşterilerinin güvenli bir platformda alışveriş yapmasını sağlamak için SSL Sertifikalarına ihtiyaçları vardır. E-ticaret için hosting seçiminde sizler de hosting paketi içerisinde hangi SSL sertifikalarının bulunduğunu inceleyin. Bu sertifikaların e-ticaret siteniz için yeterli olup olmadığına karar verin ve e-ticaret hosting firmanızı seçerken  SSL Sertfikalarını göz önünde bulundurarak bir seçim yapın.

Hosting güvenliğinin yüksek olması e-ticaret sitenizi ziyaret eden ve sitenizden alışveriş yapan müşterilerin güvenliğini sağlayacaktır. Bu da firmanızın marka sadakatini ve dönüşüm oranlarını arttırmanızda oldukça etkili olacaktır.

Bandwith ile Müşterilerinize Kesintisiz Alışveriş İmkânı Sağlayın

E-ticaret hostingleri içerisinde bulunan Bandwith özellikleri sayesinde e-ticaret firmaları müşterilerine kesintisiz bir alışveriş imkânı sunmaktadır. E-ticaret sitelerinin kurulacağı hostinglerin limitsiz bir bant genişliği olması müşterilerinizin sitenizde hızlı bir şekilde gezinmesine ve alışveriş yaparken problemler ile karşı karşıya kalmamasına olanak sağlamaktadır.  E-ticaret hostingi seçerken limitsiz Bandwith olmasına önem vermeli ve bu fırsatı size tanıyan firmalar ile çalışmalısınız.

Süreklilik Oranı (Up Time) ile Hizmet Kalitenizi Arttırın

E-ticaret hostingleri içerisinde önemli bir özellik olan süreklilik oranı yani uptime hostingin çalışma süresini göstermektedir. Bir e-ticaret sitesinin kesintisiz bir şekilde hizmet verebilmesi için bu süreklilik oranın yüksek olması oldukça önemlidir. E-ticaret için hosting seçerken firmanızın 7/24 hizmet vermesini sağlamak için çalışma süresi yüksek olan firmaları seçmeye önem verin.

Ticimax ile Hosting Ücreti Ödemeyin

E-ticaret sektöründe faaliyet gösterecek firmaların en çok tercih ettiği e-ticaret alt yapısı olan Ticimax e-ticaret alt yapılarını tercih eden kişilerin e-ticaret hosting fiyatları için ücret ödemeden e-ticaret sitesi kurduğunu biliyor muydunuz?

Sizler de e-ticaret sitenizi kurmak için Ticimax e-ticaret yapılarını tercih edebilir ve e-ticaret için en iyi hosting sağlayıcılarında sitenizi barındırarak e-ticarette başarıyı yakalayabilirsiniz. Ticimax e-ticaret alt yapıları içerisinde bulunan SSL Sertifikaları ve Güven damgası ile e-ticaret sitenizin güvenliğini sağlayabilir, 7/24 süreklilik oranı ile müşterilerinize keyifli ve kesintisiz bir alışveriş deneyimi yaşatarak satışlarınızı arttırabilirsiniz.

Bununla beraber, e-ticaret sektörüne dair bilgi edinmek için Ticimax’ın instagram, facebook ve youtube hesaplarını takip edebilir ve e-ticaret üzerine verilen ücretsiz eğitimlerden haberdar olabilirsiniz.

Başa dön tuşu