DİĞER

Kadıköy Sokaklarına Hayat Veren 5 Kafe/Restoran

Avrupa Yakası’nın Cihangir’i Teşvikiye’si varsa Anadolu’nun da Kadıköy’ü var! Son yıllarda özellikle Yeldeğirmeni bölgesinde gelişen sokak sanatıyla, çeşit çeşit pub’ları, nostaljik plak dükkanları ve bahar aylarında gönül yaylarını gevşeten nefis sahilleri ile Kadıköy, adeta İstanbul’un içinden göz kırpan minyatür bir Avrupa kentini andırıyor. Kadıköy bu kadar renklenmişken Kadıköy kafeleri de buna ayak uymadan edemiyor elbette. İşte Kadıköy’ün çekim gücüne güç katan en şahane mekanlar!

1.Garda Cafe / Rasimpaşa

Geçtiğimiz ay hizmete giren bu şirin kafe Haydarpaşa Garı’nın eşsiz ruhuna bir saygı duruşu niteliğinde. Kapısından girdiğiniz anda garı hatırlatan pek çok şeyi bir anda karşınızda bulabileceğiniz bu güzel kafe, yerel ürünlerle hazırladığı kahvaltısı ve kahvesi ile şimdiden büyük bir müdavim kitlesi edinmiş durumda.

Garda-2

2.Mambocino / Moda

‘’Ben gerçek bir kahve delisiyim!’’ diyenlerin hiç tereddütsüz uğraması gereken bir adres olan Mambocino’da her saniye burnunuza gelecek kavrulmuş kahve çekirdeği kokusuyla mest olabilirsiniz. Sokaklarında şehrin en güzel kafelerini saklayan semtin ‘’bohem’’ ruhunu yansıtan bu güzel kahve dükkanında pek çok farklı menşedeki artizan kahveleri deneyebilir, ev yapımı tatlıların tadına bakabilirsiniz.

3.Mitte / Caferağa

Gümbür gümbür müzik sesine maruz kalmadan, sade ama hikayesi olan bir mekanda sohbet muhabbet etmek isteyenler için en doğru mekan kesinlikle: Mitte! Caferağa’nın en sakin sokaklarından birinde yer alan Mitte, özellikle vintage dekorasyonu sevenlerin çalışmaktan, sakin sakin kitap okumaktan veya uzun süren bol sohbetli kahvaltılar yapmaktan büyük keyif alacağı bir kafe.

mitte-4

4.Revolte / Moda

Kadıköy Barlar Sokağı –nam-ı diğer Kadife Sokak- deyince akla ilk gelen mekanlardan biri olan Revolte, Kadıköy mekanları arasında, belki de müdavim kitlesi en kalabalık olanlardan. İyi müzik ve keyifli gece sohbetlerinin hiç ayrılmadığı Revolte’de kendinizi evinizde gibi hissedebilirsiniz.

5.Semolina / Sanatçılar Sokağı

Küçük, şirin ve en önemlisi enfes bir İtalyan lokantası her zaman hayat kurtarır! Semolina, el yapımı makarnalarıyla İstanbul çapında nam salmış bir mekan. Yeni bir mekan olmasa da ‘’meraklısının bildiği’’ ve özellikle İstanbul’da yaşayan yabancıların, Erasmus öğrencilerinin ve turistlerin sıkça ziyaret ettiği bu şirin lokanta, leziz Türk işi ev yemekleri ve Rumlara özgü mezeleriyle de öne çıkıyor.

[wonderplugin_carousel id=”23″]
Başa dön tuşu