Kitaplığınıza Eklemeniz Gereken 10 Stil Kitabı

Moda ve stil kitaplarını sadece mekanlarınızda dekoratif bir obje olarak düşünebilirsiniz; ancak gerçek bir kaynak olabilecek bazı kitapların hayatınızda yepyeni bir sayfa açabileceğini, ilham veren görselleriyle sizin için vazgeçilmez olabileceğini unutmayın.

İşte kitaplığınızda mutlaka yer açabileceğiniz 10 kitap…

DV - Makeup Manual

1. “D.V” – Diana Vreeland

Moda otoritelerinin önünde saygıyla eğildiği bir moda editörü; Diana Vreeland’in biyografisi sizi ilham veren bir serüvene ortak ediyor.

2. “Bobbi Brown Makeup Manual: For Everyone From Beginner To Pro” – Bobbi Brown

Adım adım makyaj ipuçları veren kitap, Bobby Brown’ın büyülü dünyasının tüm sırlarını okuyucularla paylaşıyor. İhtiyacınız olduğu her an elinizin altında bulunması gereken bir kitap.

Woman in clothes - Details

3. “Women In Clothes” – Sheila Heti, Heidi Julavits and Leanne Shapton

Women in Clothes, modaya ve stile bakış açınızı tamamen değiştirecek bu 500 sayfada giyim-kuşamın gücünü bir kez daha keşfedeceksiniz.

4. “Details: A Stylist’s Secrets To Creating Inspired Interiors” – Lili Diallo

Renk, obje ve eşya üçgenindeki bilinmeyenli denklemleri çözen, yeni çağı başucu dekorasyon kitabı… Bu konuya ilgi duyanlar için vazgeçilmez bir kaynak, okumaktan ve bakmaktan zevk alacağınız bir içerik.

Champagne Supernovas - In Your Face

5. “In Your Face” – Mario Testino

Modanın dahi fotoğrafçısından bir görsel başyapıt… Bunca yılın birikimi, ünlü top modeller, unutulmaz moda kareleri ve samimi itiraflar bu kitapta. Hayatının odak noktası moda olanlar için ilham veren sayfalarıyla bir kült.

6. Champagne Supernovas” – Maureen Callahan

90’ların modasına derin bir bakış… Kitabın başkahramanları 90’lara ilham veren Kate Moss, Marc Jacobs ve Alexander McQueen, Kim Gordon ve Isaac Mizrahi.

I'll Drink to That - Little Dictionary

The Little Dictionary of Fashion: A Guide to Dress Sense for Every Woman – Christian Dior

Nasıl şık görünebileceğiniz ipuçlarını bulabileceğiniz bu kitap, moda devi Christian Dior tarafından kaleme alındı. Nasıl yürümeniz gerektiğinden, nasıl eşarp bağlamanız gerektiğine kadar birçok başlığa yer verilen sayfalarda, Dior’un zamansız ve çarpıcı bir üslubu dikkat çekiyor.

[gg_banner name=”start-shopping” type=”responsive” width=”100%” height=”500″][/gg_banner]

8. I’ll Drink to That – Betty Halbreich

86 yaşındaki Betty Halbreich’in okurken sizi kendi serüvenine ortak edecek heyecanlı biyografisi… Bergdorf Goodman’da kişisel alışveriş danışmanı olarak 40 yıl çalışan bu muhteşem moda kadınının eminiz bize anlatacak çok ilginç hikayeleri var.

The Glass of Fashion - The Woman I Want to be

9. The Glass of Fashion – Cecil Beaton

İlk olarak 1954 yılında yayınlanan kitap, 40’lı ve 50’li yılların modasına ilham verenlerin hikayeleriyle şekilleniyor. Beaton’un çizimleriyle renklenen sayfalar, modanın içinde var olmak isteyenler için değerli bir kaynak.

10. The Woman I Want to Be – Diane Von Furstenberg

Tasarım dünyasının ünlü kadınlarından biri olan Diane Von Furstenberg’in CEO’luğa yükselerek dünyanın en bilinen moda markalarından birini yaratmasına kadar olan tüm moda serüvenini ve sonrasını anlatan kitap, moda dünyasında var olmak isteyenlere ışık tutacak, ilham saçacak.

Başa dön tuşu