Kolay Sözlük programında 70 bin kelime var

Imageİnteraktif eğitim yazılımları üreticisi EuroSoft, BigSoft markasıyla özellikle ilköğretim öğrencilerinin çok önemli bir ihtiyacına cevap veriyor. Öğrencilerin kullandığı deyimler sözlüğü, yazım kılavuzu ve atasözleri açıklamaları gibi yardımcı kitapları tek bir CD "Kolay Sözlük" isimli programda bir araya getirdi. Zengin içeriği ile öğrencilerin en önemli yardımcısı olacak Kolay Sözlük programında 2000 atasözü, 5000 deyim, 600 kısaltma, 70 bin sözcüğün doğru yazılışlarına yer veriyor. BigSoft Kolay Sözlük yazılımı KDV dahil 15 YTL'den satışa sunuldu.

Zengin, pratik ve hızlı kelime arama

EuroSoft Pazarlama Müdürü Mahmut Karcı "Kolay Sözlük" programıyla ilköğretim öğrencileri için zengin, pratik ve hızlı bir yardımcı kaynak hazırladıklarını söyleyerek "Çocuklarımızın artık çantalarından onlarca farklı sözlük taşımasına gerek yok. Tek bir program CD'si ile çocuklarımız binlerce deyim, atasözü ve kısaltmayı rahatlıkla yanlarında taşıyabilecekler. Böylece çocuklarımıza daha faydalı çalışma imkânı sunarak başarılı öğrenciler olmalarına katkıda bulunmuş olacağız."dedi. 

Deyimler örnek cümle içinde kullanılıyor

BigSoft'un Kolay Sözlük programının en önemli özelliklerinden biri de, çocukların aradıkları deyimlerin anlamlarını en iyi şekilde kavramalarına imkân tanıyan örnekli açıklamalarıdır. Çocuklar aradıkları deyimlerin hem anlamlarını kolayca öğrenecek hem de kullanıldıkları yerleri örnek cümlelerle daha iyi kavrayacaklar.

Hızlı arama motoru

Kolay Sözlük programı içinde yer alan arama motoru ile dilediğiniz sözcüğü, deyimi ya da atasözünü en hızlı şekilde arayabilir, sonuçlarını 2-3 saniye içinde bilgisayarınızın ekranında bulabilirsiniz. Program sade ekran tasarımı, hızlı ve anlaşılır ara yüzleri ile herkesin rahatlıkla ve kolaylıkla kullanabileceği bir yazılım olarak tasarlandı.

Kolay Sözlük programı tamamen Türk yazılım mühendislerinin gerçekleştirdiği bir çalışmanın eseridir. Kolay sözlük, EuroSoft Yazılım, BigSoft Yazılım ve Maksimedya Yazılım'ın deneyimli yazılım uzmanları tarafından geliştirildi ve hazırlandı. 

Detaylı bilgi almak için http://www.bigsoft.com.tr adresine tıklamanız yeterli.

3 Yorum

  1. Program kurulduktan sonra dtx dosyasında sorun var iletisiyle karşılaşıyorum yardımcı olur musunuz?

  2. 64 bit işletim sistmelerinde program maalesef çalışmıyor hatanın nedeni buymuş.

Başa dön tuşu