Kurumsal eğitim uzmanı şimdi bireysel eğitimde

ImageYazılım Kampı, Avrupa'nın ilk 5 IBM Yetkili Eğitim Merkezinden biri olan Sibnet'in bireysel eğitim projesi. Toplamda 350 saatlik bir eğitim olan Yazılım Kampı'nda katılımcılar Kurumsal Mimarinin Temel Yapısını öğrenirken hem Java, J2EE konusunda uzmanlaşıp hem de IBM Yazılım Ürünlerinde sertifikalı birer uzman olacaklar. Ayrıca modül sonlarındaki sınavlarda 80 not üzeri alan öğrenciler IBM' de ve IBM iş ortaklarında staj yapma hakkı kazanacaklar.

"Kurumsal Yazılım Uzmanı" adaylarını toplamda 45 gün sürecek (350 saat) 6 aylık sıkı bir eğitim bekliyor. Adaylar sözlü mülakattan geçtikten sonra 10 kişilik sınıflarda, 4 ayrı uzmandan eğitim alacaklar.

Bir "Kurumsal Yazılım"ın tüm bileşenleri 6 ayrı modülde anlatılacak. Modül sonlarında ara sınavlar yapılarak basarı notu verilecek. Eğitim sonunda tüm notların ortalaması alınarak karne notu oluşturulacak. 100 üzerinden 70 puan ve üstü not alan öğrenciler başarılı olarak değerlendirilecek, 80 puan üzeri alan öğrenciler yaz döneminde IBM'de staj hakkı kazanacaklar. Ayrıca öğrenciler IBM tarafından sağlanan küresel geçerliliği olan  IBM sertifika sınavlarına ücretsiz olarak katılacak. Tüm sınavları veren bir öğrenci IBM'in 4 yazılım ürününde de sertifikalı bir uzman olup, yazılım sektöründe kariyer basamaklarında hızlı yükselme sansı yakalayacaklar.

Eğitimin içeriği üzerinde yaklaşık 1 yıldır kurumsal müşterilerle fikir alışverişi yapıldığını belirten Sibnet Bireysel Eğitimler Yöneticisi Kemal Şahbaz eğitimle ilgili olarak "Amacımız basta finans ve telekom sektörü olmak üzere tüm kurumsal şirketlerin kullanmış olduğu "Application Server" temelli yazılım mimarisinde tam donanımlı insan kaynağını yetiştirmek. 10 yıldır yaklaşık 5.000 kişiyi eğittiklerini ifade eden Şahbaz "bu zaman zarfında yazılım sektörünün ihtiyaç duyduğu yetkinlikleri çok iyi gözlemlemiş durumdayız. Öğrencilerimize bu tecrübemizi aktararak, onların yazılım sektörüne birer profesyonel olarak adım atmalarını sağlayacağız" dedi.

Önemli Tarihler:

18 Ekim 2007 IBM Yazılım Zirvesi / Swiss otel
15:40-16:20 Zürih Salonu

20 Ekim 2007 Ceturk.com/Logosoft

13:00     Kozyatağı Carrefour önünden servis
13:30 – 15:30 Workshop
15:30 – 15:45 Ara
15:45 – 16:30 Soru-cevap
16:30 – 18:00 Kokteyl

Bilgi için: http://www.sibnet.com.tr/

Başa dön tuşu