LG "G Platform" plazma TV'lerini tanıttı

ImageLG Electronics, geliştirilmiş görüntü kalitesine sahip ‘G Platform' plazma TV panellerinin tanıtımını yaptı. High Definition panelleri, mevcut panellerin iki katı yüksekliğinde kontrast oranına sahip ve gözler için azami seviyede rahatlık sağlıyor. LG'nin yeni HD (High Definition = Yüksek çözünürlük) ve Full HD plazma TV panellerinde 30,000:1 kontrast oranı bulunuyor. Bu rakam, mevcut en yüksek oran olan 15,000:1'in iki katını ifade ediyor.

 

Dünyadaki düz ekran (Flat panel) pazarının öncülerinden olan, dünyanın ve bölgenin dijital lideri LG Electronics, geliştirilmiş görüntü kalitesine sahip yeni ‘G Platform' plazma TV panellerinin tanıtımını yaptı. LG'nin yeni HD (High Definition = Yüksek çözünürlük) ve Full HD plazma TV panellerinde 30,000:1 kontrast oranı bulunuyor. Bu rakam, mevcut en yüksek oran olan 15,000:1'in iki katını ifade ediyor.

G Platform panelleri, yüzde 20 azaltılmış yansıma oranıyla, koyu siyah da dahil olmak üzere bütün renkleri gerçeğine uygun şekilde gösteriyor. Ekrandaki renkleri sadece siyah paneller kullanarak geliştirebilen mevcut teknolojiye karşılık LG, renk üretimini, panelin renk fosforlarını ve yalıtkan maddelerini en üst seviyeye taşıyarak gerçekleştirdi.

Bu panellerle üretilen TV'ler, göz rahatlığını azami düzeye taşıyan, ergonomik açıdan bilinçli ürünler olarak tanımlanıyor. G Platform, karşı sesleri ortadan kaldırıp, izleme ortamındaki parlaklığı ve kontrast oranını en iyi seviyeye çıkararak göz ve seyir yorgunluğunun önüne geçiyor.

G Platform panelleri, göze olduğu kadar kulağa da hitap ediyor. İzleyicilerin, en ufak sesle, hatta fısıltıyla yapılan konuşmaları dahi duyabilmelerini sağlayan bu paneller aynı zamanda sanayinin en sessiz panelleri olma özelliğini de taşıyor.

G Platform panelleri, 32-, 42- ve 50-inç HD modellerin yanı sıra 50- ve 60-inç full HD modellerinde de sunuluyor. Hem bütün HD modellerde hem de 50-inçlik full HD modelde, endüstrinin öncüsü tek tarama teknolojisi yer alıyor. Ayrıca panellerin tamamında 100Hz'lik ekran tazeleme oranı mevcut. LG, ebatları 32'den 102 inç'e varan, en geniş ve eksiksiz plazma panel portföyüne sahip.

G Platform panelinin, LG'nin gelişmiş teknolojisini kullanarak en üst düzeydeki görüntü kalitesini hesaplı bir fiyat karşılığında sunduğunu belirten LG Electronics Doğu Avrupa Bölge Başkanı Mr. K. W. Kim, özel görüntü işleme teknolojisinin 50Hz'lik standart ekran tazeleme oranını ikiye katlayarak 100Hz'e çıkardığını, böylelikle görüntüde meydana gelebilecek rahatsız edici bulanıklıklar veya titremelerin bertaraf edildiğini söyledi. Mr. K. W. Kim, bu panellerin Avrupa, Asya, Orta Doğu ve Afrika'daki PAL pazarlarında izleyicilere en az gürültülü, en net görüntüyü temin edeceğini vurguladı.

Başa dön tuşu