Oracle Türkiye'den Oracle 11g lansmanı

ImageDünyanın en büyük kurumsal yazılım firması Oracle'ın 30 yıllık deneyimini yansıtan ve şirketlerin operasyonel süreçlerini hızlandırarak inovasyon yeteneklerini artıran Oracle 11g’nin Türkiye lansmanı, İş Ortakları Çözümler Zirvesi’nde gerçekleştirildi.

Oracle 11g Veritabanı, üstün özellikleri ile kurum ve kuruluşların bilgilerini ve böylece iş akışlarını daha hızlı ve güvenli bir şekilde kontrol altına almalarını sağlarken, ihtiyaç duydukları yenilikçi platformu sunuyor.

Oracle'ın geleneksel İş Ortakları Çözümler Zirvesi, bu yıl bir kez daha Oracle iş ortakları ile müşterilerini aynı platformda buluşturdu. 29 Kasım 2007 tarihinde Swissotel'de düzenlenen zirve, Oracle 11g Veritabanı'nın Türkiye lansmanına sahne oldu.

Oracle 11g ile şirketlerin bilgiyi daha ucuz ve kolay yönetebileceklerini belirten Oracle Avrupa Birliği'ne Katılım Ülkeleri Bölgesi Başkan Yardımcısı Atilla Kıral, "Müşterilerimiz günümüzde, hızlı veri artışı, artan veri entegrasyonu ve veri bağlantılarında BT maliyetlerinin baskısını her zamankinden çok daha fazla hissediyor. Oracle Database 10g ‘grid' bilgi işleme öncülük etti ve Oracle müşterilerinin yarıdan fazlası bu sürüme geçti. Oracle Database 11g ise müşterilerimizin Oracle ‘grid'lerinin yaygınlaşmasını ve büyümesini hızlandırmak için istedikleri önemli özellikleri sunuyor" diye konuştu.

Kıral açıklamalarına şöyle devam etti: "Oracle'ın eşsiz veritabanı, veri merkezi ve iş yükü yönetim özellikleri, yeni sürümde daha da geliştirildi. Oracle 11g Veritabanı, geliştirilen özellikleri ile kurum ve kuruluşların kurumsal bilgilerini ve böylece iş akışlarını daha hızlı ve güvenli bir şekilde kontrol altına almalarını, böylece iş hayatının sürekli değişen rekabetçi ortamına hızla ve güvenli bir şekilde adapte olmalarını sağlıyor. Oracle müşterileri, güvenliği ve erişilebilirliği artarken maliyetleri düşen sunucu ve depolama özellikleri ile işlem yönetimi, veri ambarlama ve içerik yönetimi uygulamalarında avantajlar kazanıyor."

Oracle Zirve'de iş ortaklarına büyümenin anahtarını sundu

Oracle İş Ortakları Çözümler Zirvesi'nde, Oracle müşterileri ile Oracle teknolojilerini kullanarak uygulama geliştirmiş ve çözümlerini Türkiye'nin önde gelen kurumlarının hizmetine sunmuş İş Ortakları bir araya geldi. Zirvede Oracle'ın sektörel çözümler sunan iş ortakları; perakende, otomotiv, üretim, finans, sigorta, sağlık, yerel yönetimler gibi sektörlerin ihtiyaçlarına özel geliştirdikleri çözümleri sunma fırsatı buldu. Tüm firmaların ortak ihtiyacına yönelik çözümlerle gündeme gelen Oracle iş ortakları ise raporlama, kurumsal performans yönetimi, insan kaynakları, kurumsal kaynak planlaması, raporlama, mobil çözümler, saha satış otomasyonu gibi çözümleri ile zirvede yer aldı. Oracle müşterileri, zirve sayesinde günümüz teknolojileri ile iş süreçlerini geliştirme ve operasyonlarında en yüksek verimi sağlama yolunda önemli bir adım atmış oldu.

Oracle Avrupa Birliği'ne Katılım Ülkeleri Bölgesi Başkan Yardımcısı Atilla Kıral, Oracle iş ortakları, müşterileri, profesyonelleri ile Türk iş dünyasını her yıl geleneksel olarak Oracle İş Ortakları Çözümler Zirvesi gibi bir bilgi alışverişi platformunda biraraya getirmekten mutluluk duyduklarını ifade ederek, "İş ortaklarımızın, Oracle teknolojileri ile çözüm geliştirerek dünya arenasında önemli başarılara imza atmalarına tanık olmaktan gurur duyuyoruz" dedi.

Oracle İş Ortakları Çözümler Zirvesi bu yıl; HP (Platinum), Netapp (Gold) ve KoçSistem'in (Oturum) sponsorluğunda gerçekleştirildi. KobiEfor, BTHaber, BusinessWeek, Gazeteport ve Infomag'ın basın sponsoru olarak yer aldığı zirvenin Stand & Sunum sponsorları ise Bimsa, Filika, G Teknoloji, Innova, Experteam, IFS, Kora, Pitss, Intellica, Sistek, Meddata, C Tech ve Çözüm'dü. Etkinlikte, sunum sponsorluğunu ise Probil, Ecore, BiTS, Idea, Eclipse ve Inforsense üstlendi. Oracle İş Ortakları Çözümler Zirvesi'nde; Akgün, Birim, Genom, Logo ve Normdata stand sponsorları, Siemens kayıt sponsosu, Oracle University'nin eğitim iş ortağı Bilginç IT Academy ise kahve barı sponsoru olarak yer aldı.

Oracle 11g Veritabanı Hakkında

Oracle Database, ‘grid' bilgi işlem için tasarlanmış tek veritabanıdır. Oracle 11g Veritabanı sürümü ile Oracle, müşterilerinin işleri ve yenilikçilik hakkında daha hızlı ve fazla şey öğrenmelerine izin vererek, kurumsal bilginin yönetimini şimdiye kadarkinden çok daha kolay hale getiriyor. Oracle 11g Veritabanı, endüstri standardı depolama ve sunuculardan oluşan ucuz bir ‘grid' üzerinde eşsiz bir performans, ölçeklenebilirlik, sürekli hazır olma durumu, güvenlik ve yönetim kolaylığı sağlıyor. Oracle 11g Veritabanı, küçük sunuculardan en büyük SMP sunuculara ve her boyuttan kümelere kadar her yerde verimli bir şekilde kullanılmak üzere tasarlanmıştır. Kolay ve uygun maliyetli bir operasyon için otomasyon yönetim özelliklerine sahiptir. Oracle 11g Veritabanı'nın klasik iş bilgilerinden XML'e ve 3D uzamsal bilgilere kadar bütün veriler için eşsiz bir yönetme yeteneğine sahip olması, onu transaction işleme, veri ambarı ve içerik yönetimi uygulamalarına güç katma açısından ideal bir seçenek haline getiriyor.

Başa dön tuşu