MersaSistem baskı maliyetlerini düşürüyor

Bilişim dünyasının dev markalarının Türkiye distribütörlüğünü yapan MersaSistem, kişi ve kurumların baskı maliyetlerinde ciddi oranda tasarruf sağlamalarına yönelik formülleri paylaşmak için, HP ile Anadolu turuna çıktı.

Ülker’i de bünyesinde bulunduran Yıldız Holding’e bağlı MersaSistem, Türkiye’de distribütörü olduğu HP ile kişi ve kurumların baskı maliyetlerini minimuma indirmelerini sağlamak üzere, Anadolu turuna çıktı. “Deli misiniz?” sloganıyla hazırlanan proje kapsamında; yanlış kullanımdan doğan baskı maliyetlerini en aza indirmek için Kocaeli, Sakarya ve Bursa’daki bilgisayar firmalarını ziyaret eden ‘Deli Misiniz?’ ekibi, HP yazıcılarının rakiplerine göre sunduğu avantajları aktardı.

HP teknolojisi ile tasarlanan ürünlerin ve hayata geçmesi planlanan yeniliklerin aktarıldığı “İş Ortakları” toplantısıyla desteklenen “Deli misiniz?” projesi kapsamında; HP ürünleri ve MersaSistem’in getirdiği farklılıkların anlatıldığı toplantılar, Bursa, Trabzon ve Adana’da 300’ü aşkın katılımcı iş ortağıyla gerçekleştirildi.

“Yanlış kullanım 5 yılda 5 bin dolarlık masraf yaptırır”

Proje’nin kişi ve kurumlar tarafından dikkat çekici olabilmesi için “Deli misiniz?” sloganını seçtiklerini, proje ile ilgili bilgilerin www.delimisiniz.com adresinde paylaşıldığını belirten MersaSistem Pazarlama Genel Müdürü Alpay Özbay; “‘Deli misiniz?’ diyerek hem dikkat çekmeyi, hem de kişi ve kurumları yakından ilgilendiren bir konuyu can kulağıyla dinlemelerini sağlamayı hedefledik. Dağıtıcısı olduğumuz HP’nin, yeni OfficeJet yazıcı ürün ailesinin sağladığı fayda ve avantajlarının yanında başka yazıcılar kullanmanın ne kadar yanlış olduğunu anlatmaya çalışıyoruz” dedi. Proje kapsamında Kocaeli, Sakarya, Bursa, Ankara, Konya ve Kayseri  oluşan beş ili kapsayan Anadolu turuna çıktıklarına değinen Özbay; “Özel eğitim almış arkadaşlarımız, 5 ilde 300 satış noktasını ziyaret edecek. Ziyaretlerinde tüketicilere ve KOBİ’lere ürün satmakta olan satış kanalı görevlilerine, HP OfficeJet ürünlerinin özellikleri ve üstünlüklerinin yanında sundukları rakipsiz sayfa başı maliyetleri de aktaracak. Yazıcı ürünleri her ne kadar ucuz olsa da, baskı maliyetleri yıllara vurulduğunda inanılmaz boyutlara ulaşabiliyor. Ortalama yazdırılan sayfaya bağlı olarak yanlış kullanılan bir yazıcı beş yıllık kullanım ömründe beş bin dolara yakın fazladan bir sarf harcaması yapabilir.  Bu nedenle kullanıcıların yazıcı satın alırken mutlaka sarf maliyetlerini de öğrenmeleri gerekmekte. Yoksa dünyalar kadar parayı boşuna mürekkebe, tonere harcarlar” açıklamasını yaptı.

Tüm Anadolu gezilecek

Proje kapsamında çalışmanın önümüzdeki aylarda Anadolu’nun her köşesine taşımayı hedeflediklerini bildiren MersaSistem Pazarlama Genel Müdürü Alpay Özbay; “HP, lazerden mürekkep püskürtmeli yazıcıya ve hepsi bir arada ürünleri icat eden kullanmamızı sağlayan marka. Aynı zamanda HP yazıcıları gerek düşük sarf giderleri, özellikleri; gerekse rakiplerine göre birçok farklı teknik üstünlüklere sahip. Bu ve bunun benzeri çalışmalarla Türk kullanıcısını Anadolu’nun birçok ilinde yapmaya devam edeceğiz” dedi.

Başa dön tuşu