Microsoft "System Center" ürün ailesini anlattı

ImageMicrosoft'un bütün dünyada 18 şehirle aynı anda İstanbul'da yaptığı Yönetim Zirvesi'nde "2007'nin En İyileri" tanıtıldı. 130 kurumsal müşteri ve iş ortağının katıldığı etkinlikte, Eylül ayında lansmanı yapılan System Center yazılım ailesi ayrıntılı bir şekilde anlatıldı. Uluslararası Microsoft'un Seattle'daki Ürün Grubu'ndan teknik uzmanları Omar Kouatly ve Wally Mead, System Center ürün ailesinde yer alan Operations Manager 2007, Configuration Manager 2007, Virtual Machine Manager 2007 ve Data Protection Manager 2007 gibi sistem yönetim çözümleri ile ilgili teknik sunumlar yaptılar. System Center ürün ailesi,  işletmelere sistem yönetimi için entegre ve sadeleştirilmiş yeni bir yaklaşım getiriyor. 

Microsoft'un en iyi ürünlerini tanıttığı ve bütün dünyada en önemli merkezlerde düzenlenen yıllık "Yönetim Zirvesi 2007" 10 Ekim 2007 Çarşamba günü İstanbul Swiss Hotel'de gerçekleştirildi.

130 kurumsal müşteri ve iş ortağının katıldığı "Microsoft Yönetim Zirvesi 2007'nin En İyileri" seminerlerinde, geçtiğimiz Eylül ayında Türkiye'de de lansmanı yapılan ve Microsoft'un çalışma ağları için yönetim işlevlerini entegre olarak birleştiren ve sadeleştiren System Center ürün ailesinin teknik tanıtımları yapıldı. Tanıtımları doğrudan Microsoft'un System Center Ürün Gurubu'ndan teknik yöneticiler yaptılar. 

"2007'nin En İyileri'nin Sunulduğu 18 Ülkeden biri Türkiye

2007'nin En İyileri'nin sunulduğu 18 ülkeden  biri olan İstanbul'da düzenlenen Yönetim Zirvesi hakkında bir açıklamada bulunan Microsoft Türkiye Sunucu ve Yazılım Araçları Ürün Grup Yöneticisi Göksel Topbaş şöyle konuştu:

"Bilindiği gibi Microsoft'un System Center ailesi, işletmelerin karışık ve zor sistem yönetim ortamlarını kökten değiştiriyor. Sistem yönetiminin basitleştirilmesi, her yerden rahatça kurulum ayarlarının yapılabilmesi, her boyutta şirkete ve kuruma operasyon kolaylığı, hız ve verimlilik sağlıyor. System Center, Forefront ürün ailesinin güvenlik çözümleri ile birlikte Microsoft'un gelecekte çalışma ağlarına getireceği yeni entegre yaklaşımın öncülüğünü yapıyor."

Göksel Topbaş, "Microsoft'un işletmelerin sistem yönetimi ihtiyaçları için bu kadar önemli değişiklikler getirdiği ürünlerinin teknik ve detaylı tanıtımlarının yapılması için doğrudan Ürün Grubu'ndan teknik yöneticilerin gelmesi, Türkiye'ye verilen önemin ve ülkemizin bilişimdeki büyük potansiyelinin bir göstergesidir", dedi.

Uluslararası Uzmanların Katıldığı Teknik Sunumlar

System Center ürünlerinin kapsamlı bir şekilde tanıtıldığı 18 ülkedeki seminerler; Türkiye'de de düzenlendi.

Bu önemli zirvenin en beğenilen sunumları, doğrudan System Center ürün grubu üyeleri Omar Kouatly ve Wally Mead tarafından yapıldı. İstanbul'a gelen teknik yöneticiler, kısa süre önce son sürümü çıkan Operations Manager 2007, çok yakında piyasaya çıkacak olan Configuration Manager 2007, Virtual Machine Manager 2007 ve Data Protection Manager 2007 ürünleriyle ilgili en güncel bilgileri verdiler. Ayrıca katılımcılara simültane çeviri imkanının verildiği seminerlerin sonunda daha ileri soruları da yanıtladılar.

System Center'ın getirdikleri

System Center, büyük ve küçük kurumsal müşteriler için, sistem yönetimi sırasında gelişmeleri toparlama ve öncelikli iş akışı tanımı, otomasyon geliştirme, güvenlik ve yönetim üzerinde kapsamlı raporlama sağlayan bir "servis yönetimi" çözümü sunuyor. Böylece sistem yöneticileri olayları toplama ve öncelik sırasına koyma işlemleri ile değişiklikleri yönetmek ve problemleri çözmek için kaynaklar belirleme işlemlerini bir standarda kavuşturabiliyorlar. BT yöneticileri, bu sayede, BT süreçlerinin ve etkinliklerinin izlenebildiği bir ana kontrol noktasından yapılan merkezi raporlama ile bütün performansı izleyebiliyorlar ve anında müdahalelerle sistemi son derece etkin bir biçimde yönetebiliyorlar.

Başa dön tuşu