Pardus 2008.2 Canis aureus

Pardus 2008’in çeşitli hata düzeltmelerini ve yeni özelliklerini içeren ikinci ara sürümü Pardus 2008.2 Canis aureus yayınlandı. Adını Anadolu’nun yaşam alanı tehdit altında olan canlılarından biri olan Altın çakal’dan alan Pardus 2008.2 Canis aureus tüm Pardus sürümleri gibi GNU Genel Kamu Lisansı (GPL) ile özgürce dağıtılıp çoğaltılabiliyor.

Sürümümüze adını veren Altın Çakal (Canis aureus) hakkında daha fazla bilgi almak için, 2008.2 Canis aureus sürümündeki Altın Çakal fotoğrafının sahibi Doç. Dr. Gökhan CORAL’ın yazısını okuyabilirsiniz.

Pardus 2008.2 Canis aureus, gelişmiş ağ yöneticisine eklenen yeni özellikleri, iyileştirilmiş donanım tanıma desteğini, daha hızlı bir paket yöneticisini, KDE 3.5.10 ve 4.2.0 tabanlı iki farklı Çalışan CD’yi ve biri yerel diğeri uluslararası olmak üzere iki adet Kurulum CD’sini beraberinde getiriyor.

Pardus 2008.2 ile gelen yenilikleri öğrenmek için Sürüm Notları sayfasını inceleyebilir ya da CD görüntüsünü indirmek için İndir sayfasına gidebilirsiniz. Eğer kotalı internet kullanıyor ya da yavaş bir bağlantıya sahipseniz PCnet Mart sayısını bekleyebilirsiniz. Mart sayımızda geniş bir inceleme ve 2008.2’nin ISO dosyasına yer vereceğiz.

Başa dön tuşu