Sanal tribünde Galatasaray taraftarı önde

Futboldaki ezeli rekabeti, sanal alemde milyonlarca kişilik tribünlere taşıyan HoliganGame.com’da heyecan sürüyor… 4 büyüklerin şampiyonluk heyecanı yeşil sahalarda sürerken taraftarları da saha kenarından sonra sanal alemdeki tribünlerde de yerini aldı.

Aynı anda binlerce taraftarın online oynadığı bir oyun olan HoliganGame.com’da Galatasaray taraftarı burun farkıyla önde gidiyor. Taraftarların tezahürat yaparak puan kazandıkları ve güçlendikleri oyunda, en çok tezahüratı yapan Galatasaray taraftarlarının hemen arkasından Feneberhçe taraftarları geliyor. Beşiktaş ve Trabzonspor taraftarları ise onları takip ediyor.

NetMagic tarafından hazırlanan ve Ocak 2009’da hizmete giren HoliganGame.com, “taraftar” kavramına yeni bir boyut kazandırıyor. Taraftarlar, sadece yeşil sahalarda değil HoliganGame.com‘un sanal tribünlerinde de takımlarını destekliyorlar.

Bir fanatik HoliganGame.com’da ne yapar?

Öncelikle takımını seçer ve tribündeki milyonlarca kişi arasında yerini alır. Oyuna başladığında belirli kurallara göre sanal para ve tezahurat hakkı kazanır. Tezahürat hakkını rakip takım taraftarlarına “çemkirmek” için kullanır ve gücü oranında kasasına para kazandırır. Başarılı tezahüratlarla güçlendikçe seviye atlar. Daha çok para kazanan taraftar, genel merkez seviyesini yükseltir, taraftar tipleri yetiştirir ve seviye atladıkça rakip takım taraftarlarına daha çok ve daha başarılı bir şekilde çemkirir.

Çemkir, kazan!

Ezeli rekabeti sanal aleme taşıyan bu oyunda heyecan hiç bitmeyecek. İlk kullanıcılarına iPhone 3G ile “hoş geldin” diyen HoliganGame.com, önümüzdeki günlerde çıkacak olan mobil versiyonu ile de taraftarlar arasında tam bir alışkanlık yaratacak. 20 Mart 2009’a kadar HoliganGame.com‘da tribünlerde en çok çemkiren ve en çok para kazanan kişi iPhone 3G kazanacak.

Başa dön tuşu