Sevdiklerinize video kart gönderin

ImageAzbuz.com ve Yedigundeyim.com işbirliğiyle yaratılan video kart uygulaması, bayram ve yeni yıl kutlamalarına "havalı" bir alternatif sunuyor. Video kart, hem sesli, hem görüntülü, hem renkli, hem de bedava!

Video kart, e-kart'ın videolusu. Kullanması çok kolay. Webcam'in karşısına geçip sevdiklerinizin bayramını ya da yeni yılını dilediğiniz gibi kutluyorsunuz. Sesli, görüntülü, renkli ve bedava bir alternatif sunan video kartınızı alıcılardan başka kimse görüntüleyemiyor.

Bayram ve yeni yıl kapımızda. Herkes eşe dosta "havalı" bir tebrik yollama telaşında. "İlk insanlar" bu sorunu tebrik kartı göndererek çözüyorlardı. İnternet ile beraber hayatımıza e-kart girdi. Yanarlı dönerli e-kartlardan birini seçip içine mesajımızı yazarak yollamaya başladık. Ardından SMS çıktı; ama o da hem tatsızdı, hem de tuzluydu. Bu uygulamalar hâlâ yaşıyorsa da bugün yepyeni bir alternatif var: video kart!

www.yedigundeyim.com sitesinde sunulan video kart hizmetinin teknik altyapısını Azbuz hazırladı.

Teknik Detaylar

Video kartı kullanabilmek için öncelikle bilgisayarınıza bağlı bir webcam'iniz olması gerekiyor. Ardından, Yedigundeyim.com'a üye olarak "Hemen Başla" butonuna tıklıyorsunuz. Sistem, bilgisayarınıza bağlı olan webcam'i algıladıktan sonra, size kayda izin verip vermediğinizi soruyor. Kayda başlayabilmek için "Allow" butonunu tıklayıp izin vermeniz gerekiyor. Kaydınızın kalitesini seçtikten sonra "Video kaydını başlat" butonuna tıklayarak kayda başlıyorsunuz. Kaydınız bittikten sonra "Durdur" butonuna tıklıyorsunuz. Kaydınızı tekrar izlemek isterseniz, "Tekrar izle" butonuna, göndermek isterseniz "Sakla ve devam et" butonuna tıklıyorsunuz. Videonuza yakışıklı bir çerçeve seçip "Devam" butonuna tıklıyorsunuz. Yukarıya mesajınızı, alt kısma ise alıcıların e-posta adreslerini yazıyorsunuz. Video kart birden çok kişiye gönderilecekse, e-postaların arasına virgül koymak gerekiyor. Son olarak, "Gönder" butonuna tıklıyorsunuz ve kartınız alıcısına ulaşıyor.

Başa dön tuşu