TTNet abonelerine 1 GB'lik posta kutusu

ImageTTNet, müşterilerine daha gelişmiş bir e-posta hizmeti sunabilmek amacıyla e-posta sistemini yeniledi. Yeni sistemde tüm TTNet e-posta kullanıcılarının posta kutusu büyüklüğü otomatik olarak 1 GB'a yükseltilirken e-posta hizmetinin adı ve adres uzantısı da yenilenerek akılda kalıcı bir isim olan "ttmail.com" şeklinde değiştirildi.

Türkiye'nin lider internet servis sağlayıcısı TTNet, kullanıcılarına ücretsiz olarak daha gelişmiş e-posta hizmeti sunabilmek amacıyla e-posta altyapısını yeniledi. Bu yenilemeyle birlikte TTNet'in web tabanlı e-posta arayüzü tamamen değişirken yeni özellikler eklendi ve e-posta kutusu kapasiteleri de 1 GB'a yükseltildi. Değişim, TTNet e-posta hizmetinin adresine de yansıdı. Kullanıcıların e-posta adreslerinin uzantıları, daha akılda kalıcı bir isim olan "ttmail.com" oldu. "ttnet.net.tr" uzantılı adreslere gelen e-postalar 1 yıl boyunca otomatik olarak yeni adrese yönlendirilecek.

Yeni sistemde tüm TTNet e-posta kullanıcılarının e-posta kutusu kapasiteleri otomatik olarak 10 MB'tan 1 GB'a yükseltildi ve e-posta konusunda en gelişmiş özellikleri, kullanımı kolay arayüzlerle sunan Microsoft Exchange altyapısına geçildi.  Böylece kullanıcılar, binlerce e-postayı posta kutularından silmeden diledikleri süre saklayabilecek. Ayrıca yeni e-posta sistemiyle,  kişisel adres defteri, kişisel takvim ve kişisel klasör gibi pek çok özellik de etkin bir şekilde kullanılabilecek.

TTNet'in yeni e-posta hizmeti ile tüm kullanıcıların e-posta adreslerinin uzantıları "ttmail.com" oldu (Örneğin [email protected] e-posta hesabına sahip olan bir kullanıcının e-posta adresi, [email protected] olarak değişti). E-posta kutuları ise içerdikleri e-postalarla birlikte yeni sisteme aktarıldı. 9 Aralık tarihinden itibaren 1 yıl süreyle "ttnet.net.tr" uzantılı e-posta adresine gelen tüm e-postalar, "ttmail.com" adresine yönlendirilerek, TTNet e-posta kullanıcılarının eski adreslerine gelen tüm mesajlarını almaya devam etmeleri ve üye oldukları haber gruplarından maillerini kesintisiz alabilmeleri sağlanmış oldu.

TTNet'in ADSL müşterileri, henüz e-posta hesaplarını yaratmadılarsa, abonelik bilgilerini kullanarak TTNet web sayfası üzerinden e-posta adreslerini seçip e-posta hesaplarını yaratabilir ve kullanmaya başlayabilir.

E-postalarını Outlook ve Outlook Express gibi yazılımlar kullanarak okuyan kullanıcılar, e-postalarına erişmek için kullandıkları yazılımda yapılması gereken ayarlar ile ilgili bilgiye http://www.ttnet.net.tr/ adresinden ulaşabilir.

Yenilenen TTNet e-posta hizmetiyle ilgili geliştirme çalışmaları 2008 yılında da devam edecek ve gelecek yılın ilk aylarından itibaren daha gelişmiş bir mesajlaşma hizmeti TTNet müşterilerine sunulacak.

Başa dön tuşu