Sosyal medya olmasaydı gençlerin beşte biri asosyal olurdu

Gençlerin %18’i en sevdikleri sosyal ağlar olmasaydı, iletişim kurmayı bırakacağını söylüyor. Yeni bir araştırmaya göre Amerikalı lise ve üniversite öğrencilerinin görüşü bu yönde.

Araştırmaya göre gençlerin %90’ı Facebook kullanıyor, %93’ü cep telefonuna sahip. Yine %93’ü e-posta servislerini kullanırken, %74’ü aynı zamanda YouTube kullanıcısı. Ve gençlerin yarısı Skype kullanıyor.

Facebook ve e-posta servislerin gençlerin kalbinde hemen aynı derecede yer ederken, bu servisleri kullanmaktan hiçbir yerde geri kalmıyorlar. Uyanınca, yemekte, tatilde, sınıfta, hatta tuvalette.

Yalnızca %6’lık bir kesim eğer cep telefonları aniden ortadan kaybolursa ev telefonu ya da mektup gibi iletişim araçlarını kulanmayı aklından geçiriyor. Beşte bire yakını da iletişimi kesmeyi düşünüyor. Ayrıntıları aşağıdaki infografikte görebilirsiniz.

Bir Yorum

  1. ne yazık ki sosyal medya insanları asosyalleştiriyor.Bunun tespiti için de 20 yıl önceki yaşantılarımıza bakıp şimdiki yaşantılarıma bakalım.Sanal ortamda aslan kesilen nice gerçek hayatın kedileri var???

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı