Symantec, Norton 360'ı piyasaya sürüyor

ImagePC güvenliği,  işlem güvenliği, yedekleme ve PC ayarlamalarına ilişkin işlevselliği "hepsi bir arada güvenlik" yaklaşımıyla sunulan Norton 360, Türkçeleştirilmiş olarak mart ayı sonunda Türkiye pazarına giriyor.

Symantec, ödüllü Norton ürünleri zincirine eklediği en yeni ürünü Norton 360’ın pazara sunulduğunu duyurdu. Bu kapsamlı çözüm, antivirüs, antispyware, güvenlik duvarı, veri yedekleme, ayarlama, antiphishing ve saldırılardan korunma gibi Symantec’in kendisini ispatlamış endüstri-lideri teknolojilerini bir araya getiriyor. Kullanıcıları, bu fonksiyonalitenin sağlanması için birden fazla ürünü satın alma ve yönetme zorunluluğundan kurtaracak olan Norton 360, Hepsi Bir Arada Güvenlik Hizmeti olarak nitelendiriliyor. Veri kaybına karşı kapsamlı bir koruma sağlamasının yanı sıra, bilgisayarı ve bilgisayar içinde saklı tutulan bilgileri internet tehditleri ve risklerine karşı da koruyarak, kullanıcıların günlük online aktivitelerini kaygısız ve güvenli bir şekilde yerine getirmelerini sağlıyor. Norton 360 ayrıca, işlem güvenliği özelliği sayesinde kullanıcıları, online dolandırıcılıklara karşı koruyarak, bilgisayar kullanıcılarının online dünyaya ilişkin güvenlerinin yeniden oluşmasına ortam hazırlıyor. Çözüm ayrıca, sıkça rastlanan bilgisayar sorunlarını tespit edip çözümleyerek, bilgisayarların hız ve performansının daha da etkinleştirilmesini sağlıyor.

Temel Özellikler

Norton 360 kapsamlı güvenlik gereksinimi içinde olan kullanıcılar için tasarlanmış olup, kolay kullanımlıdır ve kullanıcılarla minimum etkileşim gerektirmektedir.  Ürünün fonksiyonalitesi aşağıda yer alan 5 ana başlıkta özetlenebilir:

  • PC Güvenliği – Norton 360 Symantec'in aralarında virüsler, spyware'ler, hacker'ların da bulunduğu çok çeşitli tehdite ve riske karşı sağladığı endüstri lideri korumanın tüm özelliklerini yansıtmaktadır. Norton 360, Symantec'in davranış-tabanlı malware saptama teknolojisini de bünyesinde barındırmaktadır. SONAR uygulama davranşlarını baz alarak yeni tehditleri gerçek zamanlı olarak saptayabilmektedir. Norton 360 aynı zamanda, çekirdek modlu rootkitleri de buluşsal teknolojisyle uzaklaştırabilmektedir. Norton 360, akıllı güvenlik duvarı, tehdit önleme, kırılganlık noktalarının değerlendirilmesi gibi özelliklere sahip olmanın yanı sıra farklı tipteki ağlara bağlanırken farklı ağ tanımlamaları kullanabilme becerisiyle güvenlik duvarı korumasını da otomatik olarak optimize etmektedir.
  • İşlem Güvenliği – Antiphishing özelliği ile kullanıcıların online kimliklerinin korunmasını sağlayarak onlara online ortamda alışveriş, bankacılık ve benzeri işlemleri güven içinde yapacakları ortamı sunmaktadır. Kara listeleri ve kendi buluşsal tekniklerini kullanarak; bilinen ya da bilinmeyen phishing sitelerini, tehlikeli siteleri tanıyabilmekte, Internet Explorer 6 ve daha üst özellikli web tarayıcılarıya kusursuz biçimde entegre edilen Norton Araç Çubuğunda bu siteleri net biçimde gösterebilmektedir. Norton 360 aynı zamanda, Web Site Onayı ile sahtekârlıklara sıklıkla alet edilen güvenilir markaların da geçerlilik onayını vermektedir.
  • Yedekleme ve Önceki Duruma Getirme – Norton 360 yeni local ve online yedekleme ve Önceki Duruma Getirme fonksiyonalitesi ile birlikte sunulmaktadır. Online yedekleme hem dosya transferi ve depolama sunucuları üzerindeki kriptolama ile hem de kullanıcıların Norton Hesapları yoluyla güven altına alınmaktadır. Ürünle birlikte sağladığı 2 GB online depolama alanının yanı sıra 5 GB için 29.99, 10GB için 49.99 ve 25GB için 69.99 Amerikan Doları karşılığında online ilave depolama alanı da sunabilmektedir. Norton 360 otomatik olarak yeni bir dosya ya da varolan dosyalarda değişiklik gördüğünde, kullanıcılara göre yapılandırılabilecek program çerçevesinde ya da sistemin boş zamanlarına uygun düşebilecek biçimde, aşamalı yedeklemeyi gerçekleştirmektedir. Kullanıcılar yedekleme için dahili ya da harici disk sürücüler, CD/DVD sürücüleri, USB sürücüleri, adreslenen ağ sürücüleri ya da güvenli online yedekleme gibi farklı depolama alanlarından istediklerini seçebilmektedirler.
  • PC Ayarlamaları – Norton 360 Windows Temp, Internet Temp, Internet Tarihçe dosyaları gibi gereksiz yığınları tanıyarak, silebilir. PC Tuneup özelliği daha hızlı ve daha etkin disk kullanımı için analiz yapabilmekte, dağınık bölümleri uygun biçimde bir araya getirebilmektedir. Norton 360'ın Akıllı Arka Plan Programlayıcısı, sistemi kullanıcı girişleri, CPU kullanımı ve disk aktivitesi açısından izler, ürünle ilgili işleri uygun biçimde ayarlayarak sistemin çalışmasına olan etkisini en aza indirger. Arka Plan Programlayıcısı boş zamana ilişkin parametre değerlerini saptadığında ise bekletmeye aldığı tarama, yedekleme ve diğer ayarlama işlerini otomatik olarak devreye alır.
  • Ürüne Gömülü Destek – Norton 360 ile birlikte aynı zamanda, ürüne gömülü destek fonksiyonalitesi de sağlanıyor. Söz konusu fonksiyonalite, belirli problemleri otomatik olarak teşhis edip çözümleyebiliyor ya da kullanıcıların ürünle birlikte sağlanan destek içeriğinden çözüm bulmalarına rehberlik edebiliyor. Kullanıcılar Norton 360 ile ilgili teknik desteğe telefonla, ücretsiz canlı destek ya da e-posta yoluyla kolayca erişebiliyorlar.

Norton 360 kullanıcıları ayrıca, herhangi ek ücret ödemeksizin, opsiyonel bir ek paket aracılığı ile AntiSpam ve Parental Kontrol çözümlerinden de faydalanabiliyor.

Pazara Sunum ve Fiyatlandırma

Norton 360, Symantec'in online mağazası olan http://www.symantecstore.com/ adresinden temin edilebilmektedir. Ürün Türkçeleştirilmiş olarak Mart ayının sonu itibariyle Bimeks, Teknosa, Gold, Metro ve Vatan Bilgisayar gibi satış noktalarının yanı sıra, yetkili diğer bayiler ve bilişim marketleri aracılığıyla $74.90 olarak belirlenen satış fiyatı üzerinden Türkiye pazarına sunulacaktır.  

Norton 360'ın en fazla üç bilgisayar üzerine kurulumu sağlanabilmektedir. Norton güvenlik çözümleri, Vista-uyumlu en iyi güvenlik performansı tercihi olarak, Windows Vista işletim sistemi'ne uyacak şekilde tasarlanmıştır. Norton 360, Norton Imternet Security, Norton AntiVirus ve Norton Confidential gibi Vista (32-bit ve 64-bit) ve Windows XP ile tam uyumlu bir güvenlik hizmeti sunmaktadır. Kullanıcılar, bugünün ve yarının tehditlerinden korunmak amacıyla, Norton'un patentli teknolojilerine sahip en yetkin hepsi bir arada güvenlik çözümü Norton 360'a tam bir güven besleyebilirler. Bunlara ek olarak, halihazırdaki kullanıcılar Norton 360 a yükselebileceklerdir.

Symantec Hakkında

Altyapı yazılımı alanında dünya lideri olan Symantec, her şeyin birbirine bağlandığı bir dünyada hem kurumların hem de kullanıcıların güven içinde olmalarını sağlar. Symantec müşterilerinin altyapılarını, bilgilerini ve bu dünyadaki tüm iletişimlerini korumalarına imkan veren, güvenlik riskleri, kesintisiz çalışabilirlik, uygunluk ve performansa yönelik yazılım ve hizmetler sunar. Merkezi Cupertino, Kaliforniya'da bulunan Symantec, 40'dan fazla ülkede operasyonlarını sürdürüyor. Symantec hakkında daha fazla bilgiye http://www.symantec.com/  web adresinden erişebilirsiniz.  

Başa dön tuşu