Türkiye'de sunucuları SysAlert gözetliyor

Image Türkiye'de bir ilki gerçekleştiren SysAlert, sunucu ve servis gözetim hizmeti sunmaya başladı. 

Uzaktan gözetim ve Sunucudan gözetim şeklinde iki ayrı farklı hizmet paketi sunan SysAlert,  yaşanabilecek sunucu kesintilerini anında E-mail ve SMS yoluyla bildirerek, sistem yöneticilerinin kesintilerden haberdar olmalarını sağlıyor.

Uzaktan gözetim hizmetinde HTTP, FTP, SMTP, POP3 ve ICMP gibi servisler 5 dakikalık frekanslarda kontrol edilerek, veriler depolanıyor ve buna göre sistem yöneticilerinin görebilecekleri grafikler oluşturularak web portalına aktarılıyor. Sunucudan gözetim paketinde ise, uzaktan gözetim hizmetine ek olarak, sunucunun CPU, Memory, Disk Alanı,  Log Dosyası, Dosya-Dizin gözetimi, port gözetimi, Hat kullanımı ve Servis gözetimi yer alıyor.

Toplanan tüm veriler, SysAlert'e ait web tabanlı portalden sunuluyor. Burada geçmişe dönelik raporlar, performans raporları ve durum raporlarıyla ilgili bilgiler anlık olarak görülebiliyor. Belirlenen servislerde herhangi kritik bir durum veya kesinti oluşursa, sistem yöneticileri anında E-mail ve SMS yoluyla problemden haberdar ediliyor.

Sistem yöneticileri, Veritabanı yöneticileri ve Bilgi Sistemleri departmanlarının yaşadığı problemleri minimum seviyeye indirmek için yararlanabilecekleri SysAlert hakkında, http://www.sysalert.net/ adresinden detaylı bilgi edinilebilir.

Başa dön tuşu