Türkiye'nin ilk multimedya POS'u Garanti'den

ImageGaranti Ödeme Sistemleri, Türkiye'nin ilk multimedya PINPAD'lerini kullanıma sundu. İngenico Türkiye ile yapılan iş birliği sonrasında hizmete sunulan multimedya PINPAD'ler sayesinde POS'lar reklam ve tanıtım mecrası olarak da kullanıma başlandı.

 İlk olarak Garanti Bankası'nın Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali'nde bulunan VIP lounge'ı "Zone" da kullanılmaya başlanan, dokunmatik ve renkli ekran özelliklerine sahip 6770 Ingenico Multimedya PINPAD'i POS'leri yalnızca bir ödeme aracı olmaktan çıkartıp "tüketicinin kasada ödeme yaparken, beklediği sırada izlediği"  en avantajlı reklam mecralardan biri haline getiriyor.

Konu ile ilgili olarak Ingenico Türkiye Genel Müdürü Alpay Sidal yaptığı açıklamada  sahip olduğu ileri teknolojik özelliklerinden dolayı, başta Amerika olmak üzere dünyada birçok özel projede 6770 multimedya PINPAD kullanılıyor. Bugün, sadece Walmartlarda  200.000 adet 6770 Multimedya PİNPAD kullanılırken, Seven-Eleven ve Sephora gibi büyük zincirlerde sistemi en sık tercih eden firmalar arasında yer alıyor. Bu projeyi Türkiye'de gerçekleştiren ilk firma olduğumuz için gururluyuz. Türkiye'de Garanti Bankası ile birlikte başlattığımız bu sistemin hızla yaygınlaşacağını düşünüyoruz"  dedi

Garanti Ödeme Sistemleri İş Geliştirmeden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Reha Emekli yaptığı açıklamada "Garanti Ödeme Sistemleri olarak müşteri memnuniyeti ve teknoloji odaklı vizyonumuz sayesinde sürekli yeni ürün ve uygulamaları hayata geçiriyoruz. Türkiye'de ilk kez başlattığımız bu yeni sistemi ürün ve hizmetlerimizi müşterilerimize anlatmak için bir yeni bir mecra olarak kullanacağız. Multimedya PINPAD'lerin kısa bir süre sonra özellikle zincir firmalarda yaygınlaştırmayı düşünüyoruz. dedi

Elektronik ödeme sistemleri alanında dünyanın en büyük gruplarından biri olan, Ingenico'nun geliştirdiği Ingenico 6770 2+8MB hafızası olan multimedya PINPAD, aynı zamanda üzerinde çok sayıda banka uygulaması da saklayabiliyor.

Başa dön tuşu