Yeni teknolojiler Compex 2007'de

ImageRönesans Fuarcılık tarafından düzenlenen ve teknolojinin ulaştığı en son noktanın sergilendiği COMPEX Uluslararası Bilgisayar Fuarı 32'nci kez ziyaretçileriyle buluştu. Lütfi Kırdar Fuar Merkezi'nde Türk Telekom ana sponsorluğunda düzenlenen fuarda. 300'ü aşkın yerli ve yabancı firma son teknoloji ürünlerini sergiliyor. 16 Aralık 2007 Pazar gününe kadar saat 11:00-19:00 saatleri arasında açık kalacak olan COMPEX 2007 Fuarına 100 binin üzerinde ziyaretçinin gelmesi bekleniyor.

En hızlı gelişen sektörlerin başında gelen bilişim dünyasının lider firmaları ve sektör temsilcilerinin katıldığı COMPEX 2007’nin açılışını Türk Telekom Genel Müdürü Paul Doany, Media Markt Genel Müdürü Mustafa Altındağ, INTEL Türkiye Genel Müdür Yardımcısı Tolgar Elverici ile Rönesans Fuarcılık Başkanı H.İsmet Göksel birlikte yaptılar. Rönesans Fuarcılık Başkanı H. İsmet Göksel, COMPEX’e katılan firmaların teknolojilerini çok geniş kitlelerle buluşturup ürünlerini tanıtabilme imkanına sahip olduğunu belirterek “Firmalar kendi ticaret hacimlerini bu fuar kanalıyla hızla artırabiliyorlar. Son kullanıcı ve satın alma motivasyonundaki kişilere ulaşma açısından bu fuarlar çok önemli bir görev üstleniyor. COMPEX, teknolojilerin buluşma noktasıdır. Hayatı kolaylaştıran teknolojileri hayatın içine sokmak, bir yandan yaşam kalitesini artırırken diğer yandan kişinin kendine daha çok zaman ayırabilmesine olanak tanıyor. COMPEX, insanları en son teknolojiyle buluşturan, teknolojiyi kullanmaya yönlendiren bir organizasyondur” dedi.

OYUN TUTKUNLARI İÇİN INTEL GameX

COMPEX Uluslararası Bilgisayar Fuarı, Türkiye’nin ilk büyük oyun festivali olan INTEL GameX oyun turnuvasının da ev sahipliğini üstlendi. 1500 metrekarelik alanda kurulan ve oyun tutkunlarının buluşma noktası olan İNTEL GameX’te hünerlerini gösteren teknoloji tutkunları sanal dünyada kıyasıya bir rekabetin içinde yer alırken, HP ve ASUS tarafından 200’er metrekarelik alanlarda kurulan LAN Party’lerde de birbirleriyle yarıştılar. Ayrıca 300 metrekarelik alanda X-Wishes Racing sürprizi ile de karşılaşan ziyaretçiler, 6 adet simulatörün yanında, Ford Fiesta marka gerçek bir ralli otomobilinin üzerine yerleştirilen X-Wishes Racing yarış simulatöründe, Codemaster’ın ünlü ralli oyunu Colin McRea DIRT ile yarıştılar.

Ayrıca oyun meraklılarının heyecanla beklediği ve Faruk, Cevat ve Avni Yerli kardeşler tarafından geliştirilen “Crysis” adlı oyunun Türkiye lansmanı da COMPEX 2007’de yapıldı. Fuarın bir başka ilgi çekici bölümü de ilk kez bir fuarda yer alan Media Markt’ın 600 metrekarelik alanda teknoloji mağazası açıp iddialı fiyatlarıyla satış yapması oldu.

COMPEX’e BÜYÜK İLGİ

Lütfi Kırdar Fuar Merkezi’nde düzenlenen 32’nci COMPEX Uluslararası Bilgisayar Fuarı, şehrin merkezindeki konumu nedeniyle oldukça büyük bir ziyaretçi katılımıyla kapılarını açtı. Teknoloji meraklılarının heyecanla beklediği fuar, bilişim sektörünün önde gelen firmalarının hem teknoloji hem de görsel şovuna dönüştü. Rönesans Fuarcılık organizasyonuyla sektöründe uzun soluklu fuar olma özelliğini sürdüren COMPEX 2007’de; Bilgisayar Firmaları, Yazılım ve Donanım Üreticileri, Telekomünikasyon Firmaları, İnternet Firmaları, Navigasyon Cihazları, Web Portalları, Dijital İletişim Servis Sağlayıcıları, Dijital Fotoğraf Makineleri ve Gereçleri Üreticileri, Görsel ve İşitsel Donanım Üreticileri, Çift Sim Kartlı Cep Telefon İthalatçıları, Çocuk Telefonu İthalatçıları, Akıllı Ofis ve Dijital Yaşam Teknolojileri, Kablolu Yayın ve Dağıtım Firmaları, Dijital Teknolojiyi Kullanan Beyaz Eşya Üreticileri ve Medya Kuruluşları yer aldı.

Ulaşım başta olmak üzere, standları gezme ve ziyaret kolaylıklarının en üst seviyede olması COMPEX Uluslararası Bilgisayar Fuarı’nın ziyaretçi profilini çeşitlendiriyor. Şirket Sahibi ve Yöneticileri, Satınalma Sorumluları, Bilgi İşlem Yetkilileri, Bilgisayar ve Sistem Kullanıcıları, Akıllı Ofis Sistemleri Donanım Kuruluşları, Güvenlik Sistem Mühendisleri, Mühendisler ve Teknik Uzmanlar, son kullanıcılar, Basın mensupları ve öğrenciler bugüne
kadar yapılan COMPEX fuarlarının ziyaretçi profilini oluşturuyor.

Fuarı gezmek isteyenler için ücretsiz davetiye www.compex.com.tr adresinden alınabiliniyor.

Başa dön tuşu