Yerli bütünleşik güvenlik sistemleri

Netsafe, 20 Ekim Pazartesi sabahı düzenlediği basın toplantısıyla “Güvenlik Sistemleri” üretimine başladığını duyurdu.

Türkiye’nin ilk “IBM çözüm Ortağı” BYTE ,”Çok Katmanlı Güvenlik Çözümleri” sağlayıcısı STRATUS BİLİŞİM ve PARTAŞ’ın ticari desteği ile kurulan NETSAFE , ürünlerini Staratus Bilişim Sistemleri’nin Türkiye genelinde sahip olduğu bayi kanalı üzerinden satışa sunacak ve Türkiye’de imal edecek.

NETSAFE CEO’su ve kurucularından olan Cüneyt Kalpakoğlu, yaptığı konuşmada şirket ve kurumların ağ saldırılarına karşı kendi politikalarını oluşturmaya başladığını , belli güvenlik standartları geliştirerek iç ağdaki kullanıcıları kontrol edebildiğinden bahsetti.
Bu bağlamda ortaya çıkan Birleşik Güvenlik Sistemleri ( UTM ) kavramını yerli platforma taşıyan şirket olmaktan gurur duyduklarını iletti.

NETSAFE tarafından geliştirilen Birleşik Güvenlik Sistemleri , şirket ve kuruluşların merkezi denetimle internet trafiğini gerektiğinde güvenlik maksadıyla kullanılabilmesini ve yoğunlu kontrol edebilmesini sağlıyor. Saldırıların “DoS saldırıları” şeklinde yapıldığına , hukukun az olduğu ülkelerde “atak robot”ları kullanıldığına dikkat çeken Kalpakoğlu,”DoS atakların tespiti ile sistem bu atakları engelleyebiliyor.Ağdaki kullanıcı adına , kullanıcı gruplarına , IP adreslerine göre filitreleme yapılabiliniyor” dedi.

NETSAFE , sistemin yurtdışından da özellikle İsrail ve Fransa’dan büyük ilgi gördüğünü belirtti.Güncellemelerin Türkiye kaynaklı alınacağı ve bunu takip için NETSAFE’in özel servis sistemleri kurduğu açıklandı.Netsafe , sistemle ilgili teknik desteği ücretsiz verecek ve destek portalini bir ay içerisinde devreye sokacak.Sadece kullanıcılar için değil , sistemi merak edenler de bu servisten faydalanabilecekler.

www.net-safe.com.tr

Başa dön tuşu