Zararlı yazılım tespitinde ESET'e ödül

ImagePro-aktif tehdit tespit alanında lider firmalardan ESET, bu gün oldukça saygı duyulan bağımsız test grubu Virus Bulletin'den 51. VB100 ödülünü aldığını açıkladı. ESET 50'den fazla VB100 ödülü alan tek şirket olarak zararlı yazılım tespitinin kazanan formülü "en yüksek tanımlama ve sıfır hata oranları" ile endüstriye liderlik etmeye devam ediyor.

Virus Bulletin ilk VB100 ödülünü 1998 yılında verdi ve her yıl çeşitli rakipleri Linux, Windows, Windows server'lar ve Novell Netware gibi değişik platformlarda yarıştırıyor. Bir antivirus yazılımı VB100 logosunu gösterebilmek için iki koşulu yerine getirmelidir: (1) Tüm yaygın virüsleri hem gerçek zamanlı taramada hem de isteğe bağlı taramada tespit edebildiğini göstermeli ve (2) Bir dizi temiz dosyayı taradığı sırada hiç false positive tespit etmemelidir. 1998 yılındaki ilk VB100 ödülünden bu yana ESET'in antivirus yazılımları %96 üzerinde bir başarı yakalamıştır. (piyasanın en yüksek oranı) Birçok antivirus üreticisinin başarı oranı %50 – 75 aralığındadır.

 Virus Bulletin'den John Hawes ESET'in gelişmiş ayarlar bölümündeki görkemli derinliği, mükemmel tarama zamanı, çok iyi tespit oranı ve sıfır hata ile bir VB100 ödülünü daha ödülleri arasına kattığını söyledi.

ESET'in gücü  en güncel imzaya sahip yazılımların dahi tespit edemediği zararlı yazılımların proaktif olarak tespit edilmesini sağlayan gelişmiş bir sezgisel tarama motoru olan ThreatSense® teknolojisinden geliyor. ESET'in çözümü geleneksel yaklaşımların aksine zararlı yazılımların sınırlı bir sanal ortamda serbest bırakılması ve gerçek zamanlı olarak izlenmesi tekniğine dayanıyor. Bu şekilde ESET zararsız dosyalar ile en zorlu, gizli ve sinsi zararlı yazılımlar arasındaki farkı ayırt edebiliyor.

ESET NOD32 Antivirüs, gelişmiş sezgisel bir makine olan, henüz çok sık güncellenen imza tabanlı ürünler tarafından bile tespit edilemeyen zararlı yazılımlara karşı koruma sağlayan, ThreatSense® teknolojisinden güç almaktadır. Geleneksel çözümlerden farklı olarak, ESET NOD32 Antivirüs, gerçek zamanda yürütülen kodu, simüle edilen bir ortamda çözümler ve analiz eder. Zararlı yazılımların daha güvenli sanal bir dünyada koşturulmasına izin verilerek, ESET zararsız dosyalar ve en karmaşık ve hatta zekice ayırt edilmiş zararlı yazılımların ayrımını akıllıca yapabilmektedir.

ESET'in ödüllü güvenlik yazılımının deneme sürümünü indirmek için http://www.eset.com/download/ sayfasını ziyaret edin.

Başa dön tuşu