DİĞER

İnternetten gelen tüm tehlikeleri bertaraf edin

İnternet üzerinden yayılan tehlikeler yalnızca kötü niyetli yazılımlarla sınırlı değil. Elinizin altında öyle bir yazılım olmalı ki; sizi geleneksel virüslerin, Truva atlarının, solucanların, casus yazılımların, reklam ajanlarının ve aklınıza gelebilecek her türlü zararlı yazılımın yanı sıra, zekice tasarlanmış dolandırıcılık yöntemlerinden ve diğer tehditlerden de sizi korumalı. Tüm bunlar için, komple bir “internet güvenliği” paketine ihtiyacınız var. Kaspersky Internet Security 2011, internette gezinirken güvende kalmanız için gereken her şeye sahip.

E-posta gönderirken, arkadaşlarınızla sohbet ederken, online bankacılık işlemleri ya da online alışveriş yaparken güvenliğinizi sağlayan birçok teknoloji ve özellik, ünlü güvenlik firması Kaspersky’nin en yeni internet güvenliği yazılımı Kaspersky Internet Security 2011’de buluşuyor.

Kaspersky Internet Security 2011’in sunduğu güvenlik teknolojilerine bir göz atalım:

  • Antivirüs koruması: Kaspersky Internet Security 2011, klasik bir antivirüs yazılımının sunduğu, şüpheli dosyaları otomatik tarama ve engelleme özelliklerine sahip olmakla beraber, yalnızca dosyalarınızı değil, gezdiğiniz web sayfalarını ve e-postalarınızı da tarar.
  • Uygulama Kontrolü: Kaspersky Internet Security 2011 şüpheli gördüğü programları ve web sitelerini sanal bir “yalıtılmış ortam”da çalıştırır. Böylece, program ya da web sitesi herhangi bir virüs veya zararlı yazılım içerse bile bilgisayarınıza bulaşamaz ve diğer dosyalarınıza erişemez.
  • Güvenli Sörf: Kaspersky Internet Security 2011’in Güvenli Sörf özelliği, Kaspersky uzmanları ve dünya çapındaki birçok profesyonel kullanıcı tarafından tespit edilen zararlı web sitelerini içeren bir veritabanına sahiptir; üstelik bu veritabanı sürekli güncellenir. Tehlike taşıyan bir web sitesiyle karşılaştığınız anda Güvenli Sörf özelliği o sayfayı otomatik olarak engeller. Güvenli Sörf sayesinde, “sekme kandırmacası” ve “link yönlendirme” gibi yeni ortaya çıkan tehditlerden de korunursunuz.
  • Dijital kimlik koruması: Online alışveriş ve online bankacılık gibi finansal işlemlere büyük özen gösterilmesi gerekiyor. Kaspersky Internet Security 2011’in anti-phishing koruması sizi dolandırıcılar tarafından tasarlanan sahte web sitelerinden korur. Sanal Klavye özelliği ise, kredi kartı bilgilerinizi gireceğiniz sitede sanal klavye bulunmasa bile bilgilerinizi güvenle girmenizi ve hiçbir casus yazılım tarafından kaydedilememesini sağlar.
  • İçerik engelleme: Kaspersky Internet Security 2011, istenmeyen (spam) e-postaları, bir anda açılıp sizi rahatsız eden reklam pencerelerini, görmek istemediğiniz web reklamlarını ve içeriklerini gözünüzün önünden kaldırır.
  • Ebeveyn Denetimi: Çocuklarınız varsa, onların kullandığı program ve gezdiği web sitelerini denetim altında tutabilirsiniz. Ayrıca çocuklarınızın bilgisayar başında yaptıklarıyla ilgili detaylı raporlar alabilirsiniz.
  • Kurtarma CD’si: Sisteminiz açılmıyorsa Kaspersky Internet Security 2011 CD’niz kurtarma CD’si olarak da kullanılabilir. Boot edilebilir kurtarma CD’si, açılmayan sisteminizi virüslerden arındırmak ve geri yükleme yapmak için kullanabilir.

Kaspersky Internet Security 2011, teknoloji konusunda pek deneyimli olmayan kullanıcılar için oldukça basit bir kullanım sunup hiçbir ekstra ayar yapmayı gerektirmezken, deneyimli kullanıcılar için de tüm özellikleri özelleştirme ve detaylı ayarlar yapma seçenekleri sunuyor.

Modern internet tehlikelerinin tümüne karşı sizi koruyacak kadar gelişmiş bir güvenlik yazılımı arıyorsanız Kaspersky Internet Security 2011’i deneyin.

Deneme sürümünü www.kaspersky.com.tr adresinden indirebilir, tam sürümünü de internet üzerinden ya da popüler teknoloji marketlerinden satın alabilirsiniz.

(Bu bir advertorial’dır.)

Bir Yorum

  1. Bence güvenlik yazılımı alıcaksanız Norton,G Data alı olmasa Kaspersky alın 3 yazılımda çok sağlam ama norton la G Data bi başka.
    Yazı açıklayıcı güzel olmuş elinize emeğinize salık.

Başa dön tuşu