Kingston Digital'den 16 GB MicroSDHC

Kingston Digital, mobil telefonlar için 16GB microSDHC Flash bellek kartını piyasaya sunduğunu duyurdu. Daha yüksek kapasiteli bu kartlar, en yeni mobil telefonlar ve diğer dijital cihazlar için daha fazla depolama seçeneği sağlıyor. Bu kartlar aynı zamanda, 4 ila 8GB ürünler içeren microSDHC kart ailesini de kapsıyor.

Kingston Digital Flash bellek iş geliştirme yöneticisi Wendy Lecot “Yeni mobil telefonların artan işlevselliği, tüketicilerin daha fazla dijital içerik isteklerini canlandırmaya ve arttırmaya yardımcı oldu. Günümüz mobil yaşam tarzı, telefonların taşınabilir medya oynatıcı ve kamera olarak kullanılmasını da kapsıyor. Kingston®16GB microSDHC kart, sınırlı dahili veya cihaz belleği bariyerini yıkıyor ve kullanıcılara fotoğraf, şarkı, oyun ve videoları depolama olanağı tanıyor.” dedi.

Kingston 16GB microSDHC kartlar, cep telefonunun depolama yuvasıyla en kullanışlı dijital içerik depolama, taşıma ve oynatma aracını sunarak, 3,000’i aşkın dijital şarkı*, 5MP kameralı telefonla çekilmiş 8,000’in üzerinde görüntü** veya 16 saate kadar video*** depolayabiliyor. LG, Motorola, Nokia, RIM ve Sony Ericsson gibi üreticilerin yeni cep telefonu modelleri, 16GB harici belleği desteklemektedir.

MicroSDHC kart formatı, fiziksel boyut açısından orijinal microSD kart ile aynı olsa da, microSDHC, microSDHC host cihazlarla uyumlu olup, standart microSD etkin cihazlar veya okuyucularla geri uyumlu değildir.

16GB microSDHC Özellikler/Faydalar

 • Uygunluk: SD Şartnamesi Sürüm 2.00’ye uygundur
 • Çok yönlülük: Adaptörle birleştirildiğinde, tam boy SDHC kart olarak kullanılabilir
 • Uyumluluk: Yalnızca microSDHC etkin cihazlar/okuyucular ile uyumludur.
 • Dosya Formatı: FAT 32
 • Güvenilirlik: Ömür boyu garantilidir.

16GB microSDHC Teknik Özellikleri

 • Kapasite: 16GB
 • Boyutlar: 11mm x 15mm x 1mm (0.43″ x 0.59″ x 0.039″)
 • Yüksek Hız Sınıfı: Sınıf 2: 2MB/sn. minumum aralıksız veri aktarım hızındadır.
 • İşletim Isısı: -25°C – 85°C (-13°F – 185°F)
 • Saklama Isısı: 40°C – 85°C (-40°F – 185°F)
 • Ağırlık: 1.4 gr. (0.05 oz)

* Yaklaşık şarkı sayısı. 4MB dosya boyutu varsayılır. Sonuçlar, sıkıştırma oranlarına ve kullanılan cihazlara bağlı olarak değişebilir.

** Standart JPEG resim sayısı. 5MP dosya boyutu varsayılır. JPEG dosya boyutları, kamera modeli ve varsayılan ayarların yanı sıra kullanıcı tarafından seçilen çözünürlüğe ve sıkıştırma modu ayarlarına bağlı olarak değişir. Bazı host cihazlar, verilen tüm Flash depolama kapasitelerini desteklemeyebilir.

*** Yaklaşık video klip dakika sayısı. MPEG1 format, 1.5Mbps dosya boyutu varsayılır. Video sıkıştırma oranına bağlı olarak sonuçlar değişebilir..

Lütfen dikkat ediniz: Verilmiş olan kapasitelerin bazıları formatlama ve diğer işlevler için kullanılmaktadır ve bu nedenle veri depolama için uygun değildir. Daha fazla bilgi için lütfen Kingston Flash bellek kılavuzuna başvurunuz: Kingston.com/Flash_Memory_Guide.

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu