Sony Xperia arc S, Xperia neo V ve Xperia ray için Android 4.0 beta ROM

Sony Mobile halini alan Sony Ericsson’un 2011 yılında satışa sunduğu çok sayıda model için Android 4.0 ICS güncellemesi hazırladığı biliniyor. Özellikle de Xperia serisindeki Android modelleri şanslı görünüyor. Bir süre önce sunulan alpha ROM paketinden sonra sırada beta aşamasına gelen Android 4.0 ICS ROM’ları var. Bazı ilerlemeler dikkat çekiyor ama kullanıma hazır değil.

Android 4.0.3 sürümünü içeren beta ROM paketlerini alan cihazlar Xperia arc S, Xperia neo V ve Xperia ray olmakla birlikte görünüşe göre final güncellemeyi ilk alacak modeller bunlar olacak. Beta aşamasına gelindiğine göre gelecek ay içinde final sürümler gelebilir ama elbette kesin değil. Alpha aşamasına kıyasla beta ile gelen yenilikler GSM telefon özelliğini ve FM radyoyu kullanabilme.

Aralık ayında sunulan alpha ROM’da olduğu gibi hala WiFi ve Bluetooth kullanılamıyor. GSM üzerinden görüşme imkanı var ve internet bağlantısı kurulabilir. Bir diğer yenilikse farklı ekran kilidi. Hızlı biçimde kamera açılabiliyor ve müzik çalar kontrol edilebiliyor. Face Unlock özelliği final sürüme eklenecek. Diğer bir yenilik çağrıları red edince otomatik gönderilebilecek SMS mesajları. Pakete Gmail, Google Maps, Android Market gibi temel Google uygulamaları dagil değil.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı