Türk Telekom, İkitelli Organize Sanayi’yi fiber optik altyapı ile donatıyor

Türk Telekom, İkitelli Organize Sanayi Bölgesi (OSB) ile bölgede faaliyet gösteren sanayicilere fiber optik altyapı üzerinden genişbant hizmetler sunmak üzere işbirliği protokolüne imza attı. Konuyla ilgili gerçekleşen törene Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, İkitelli OSB Yönetim Kurulu Başkanı İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, İkitelli OSB Yönetim Kurulu Başkan Vekili Nuri Konak ve Türk Telekom Satış Başkanı Celalettin Dinçer katıldı.

İkitelli OSB ve Türk Telekom arasında imzalanan işbirliği anlaşması, sanayicilerin haberleşme hizmetlerinde sağlıklı, kesintisiz, sürekli hizmet almalarını sağlayacak, en son teknolojiyi içeren ürünler ile güçlü bir haberleşme altyapısı kurulumunu kapsıyor. Sahip olduğu kapasiteyle en büyük organize sanayi bölgesi olan İkitelli OSB, 27 bin 301 işyerini kapsıyor.

Türk Telekom, işbirliği kapsamında İkitelli OSB’de bulunan firmalara fiber optik kablo altyapısı ile erişilmesini sağlayacak. Böylelikle SCADA, Sayaç Otomasyon Sistemleri, CCTV gibi OSB iç uygulamalarını da karşılayabilecek daha kaliteli, daha hızlı, kesintisiz iletişim mümkün hale gelecek. Türk Telekom, sahip olduğu güçlü teknolojik yapısı ile İkitelli OSB’de bulunan firmaların ihtiyaçlarına göre en son teknolojileri ve fiber optik altyapı üzerinden genişbant hizmetlerini (Metro ethernet, ISDN PRI, TTVPN gibi) sunacak. Ayrıca protokol kapsamında yeni çıkarılacak hizmetlerin öncelikli olarak sanayi bölgelerinde altyapısının tamamlanması hedefleniyor. (Teknolog)

Başa dön tuşu