Unutmanız Gereken 5 Moda Kuralı

Kurallar yıkmak içindir! Çocukluğunuzdan beri size öğretilen moda kurallarını artık bir kenara atıp kendi stilinizi oluşturmanın zamanı geldi. İşte unutmanız gereken moda kuralları:

1. Beyaz sadece bahar ve yaz aylarında giyilir!

Ne kadar yanlış bir alışkanlık… Hiç bembeyaz bir elbisenin altına siyah opak çorap ve bot giymeyi düşündünüz mü? Deneyin, pişman olmayacaksınız.

2. Siyahla kahverengi veya lacivert bir arada kullanılmaz!

Bu kurala uyuyorsanız, moda konusunda tutucu biri olduğunuzu kabul edin. Tonları uygun olduğu sürece her rengi bir arada kullanabilirsiniz. Üstelik bu kombinasyonu aksesuarlarla daha canlı ya da daha ciddi hale getirmek sizin elinizde.

3. Çantanız, ayakkabınız, kemeriniz birbiriyle uyumlu olmalı! Siz siz olun sakın bu kurala uymayın. Çünkü bu kadar uyumlu olmanın sizi son derece eski moda hatta sıkıcı göstereceği kesin. Hele hepsini aynı renk kullanmak gibi bir hataya sakın düşmeyin.

4. Kışın kilotlu çorapla açık ayakkabı giyilmez! Çorap üzerine açık ayakkabı giymenin zevksizlik olarak algılandığı dönemler eskilerde kaldı. Koyu renk üzerine renkli açık ayakkabı giymeye cesaret edemiyorsanız, siyah açık ayakkabıyla siyah çorap deneyin.

5. Tek bir parçaya takılıp, hep aynı şeyi giymek sıkıcıdır! Neden olsun ki? Kendinizi onun içinde mutlu hissediyosanız, kendinizi bu histen neden mahrum bırakasınız? Örneğin yeni sezondan aldığınız, kalçanızı güzelce toparlayan yüksek belli jeaninizi, farklı bluz ve ayakkabılarla kombinlemenizde hiçbir sakınca yok.

Başa dön tuşu