Üretimde Yüzde 15 Verimlilik Yerli Teknolojiyle Sağlanacak

Türkiye’nin stratejik hedeflerinde kilit rol oynayan üretimde verimlilik artırmak, StartersHub XO 2018 programının başarılı girişimlerinden Proente’nin yerli dijital dönüşüm çözümleriyle kolaylaşıyor. Üretim hattındaki makineleri anlık olarak takip eden Proente’nin yeni nesil teknolojisi kayıpları önleyerek, bir yılda %15 verim artışı sağlıyor.

Üretim odaklı bir kalkınma hareketini gerçeğe dönüştürmenin yolu, üretim tesislerini teknolojiyle güçlendirerek süreçleri daha verimlik hale getirmekten geçiyor. StartersHub 2018 XO programı girişimlerinden Proente, dijital dönüşüm çözümleriyle üretim hattındaki makineleri anlık olarak takip ederek kayıpları önlüyor, makinelerin daha uzun ömürlü olmasını sağlayarak verimlik artırıyor.

Proente’nin tümüyle Türkiye’de geliştirdiği platform, üretim hattında kullanılan makinelerin performansını yüksek hassasiyetle ölçüyor. Makinelere ilişkin tüm parametreleri anlık olarak takip ederek, kayıpların önüne geçiyor. Böylelikle hem hammaddenin verimlik artıyor hem de makinelerin kullanım ömrünü uzatılıyor. Kullanıcıların üretime ve makinelere ilişkin parametrelerdeki anlık dalgalanmaları anında tespit edebildiği platform üzerinde yapılan senaryo tanımlamaları, elektronik kontrollü pek çok eylemin otomatik olarak tamamlanmasına olanak tanıyor. Bu sayede insana bağlı hatalar önleniyor, gözden kaçma riski olan anlık sorunlar otomasyonla çözülüyor.

Kullanıcı dostu çözümler ile KOBİ’lerin rekabet gücü artıyor

Yerli bir çözüm olarak yeni nesil yazılım ve donanım teknolojiyle geliştirilen Prowmes platformunun hızlı kurulum ve kolay konfigürasyon sayesinde tüm üretim tesislerine kolayca uygulanabileceğini kaydeden Proente Kurucu Ortağı Erçin Temel, “Tümüyle Türkiye’de geliştirdiğimiz platform, makine veya operatörden kaynaklanabilecek sayısız sorunu yüksek hassasiyetle analiz ederek, üretim süreçlerindeki verimsizliğin önüne geçiyor. Anlık oluşan anomalilerin fark edilmesi için kritik göstergeleri üreticiye sağlıyoruz. Bu sayede, sürdürülmesi imkansızlaşan insan odaklı kontrol süreçlerini dijitalleştiriyoruz.” dedi.

KOBİ’lerin dijital dönüşüm trendine adapte olabilmek için kullanıcı dostu çözümlere ihtiyaç duyduğunu hatırlatan Temel, “Prowmes platformuyla bu ihtiyacı karşılayarak, KOBİ’lerimizin rekabette daha rahat hareket edebilmelerini ve üretimlerini daha etkin yönetmelerini sağlıyoruz. Bakım maliyeti başta olmak üzere pek çok gider kaleminde kayda değer azalma sağlıyoruz. Proente ürünlerini kullanan tesislerde birinci yılın sonunda en az %15 verim artışı gözlemliyoruz.” diye ekledi.

Üretim tesislerinde verimlilik

Proente’nin sunduğu çözümler arasında üretim hattı üzerindeki makinelerin takip edilmesi, operatörlerin verimlilik ölçülmesi, kalite kontrol süreçlerinin verimlik artırma ve üretim planlarının canlı takip edilmesi gibi bir çok özellik yer alıyor. Dijital dönüşüm çözümlerinin kullanımıyla birlikte elde edilen raporlar doğrultusunda tesis içerisindeki makine kullanımları daha efektif bir hale geliyor.

Proente, makine parametrelerinin yüksek frekans ile takip edip yeni nesil makine öğrenmesi algoritmalarını kullanarak, firma bazlı özel modellemeler tasarlıyor. Şirkete özgü bu modellemeler ile öngörüye dayalı bakım ve iyileştirici kalite süreçlerini müşterilerine sağlıyor. Böylelikle olası arızalar henüz meydana gelmeden öngörülüyor, anlık olarak ortaya çıkan bakım maliyetleri ve üretimin durmasından kaynaklı kayıplarının önüne geçiliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı