249 $’a Chromebook!

1 yıl sonra Google sonunda Chromebook’la olan en büyük sorununu giderdi: fiyatlandırmada bir değişikliğe gidildi!

Bugün yayınlanan bir habere göre Samsung’un üreteceği Chromebook’lar yalnızca 249 $ fiyat etiketine sahip olacaklar. Eski modellerin neredeyse yarı fiyatına!

Elbette bu gelişme büyük bir anlaşmanın ardından geliyor. Ve Chromebook, öyle görünüyor ki en iyi “ikinci bilgisayar” olmaya aday.

Cihazın düşük fiyatlı bir ARM işlemcili bilgisayar olması Samsung cephesinde de ilgi uyandırıyor.

Samsung’un fiyat indirimine gitmesinin diğer bir sebebi de kapasitenin düşürülmesi. Chromebook’lar yalnızca 16GB hafızaya sahip olacak. Bu, çoğu kullanıcının ihtiyacını karşılamazken 100GB’lık Google Drive alanı dertlere derman olacak. Google gibi bir “bulut” şirketi için yapılabilecek en mantıklı hamlelerden biri bu olsa gerek.

Ayrıca Chromebook’lardaki fiyat indirimi, ürünün diğer özelliklerine de yansıyor. Mesela 6.5 saatlik batarya ömrü, önceki modellerle aynı, herhangi bir gelişme mevcut değil. Ancak 249 $’lık bir ürün için pek de şikâyete değmez diye düşünüyoruz.

Chromebook, Google Play üzerinden satılan cihazların en yenisi oldu. Google Play üzerinden satılan diğer cihazlar da Nexus 7 ve Galaxy Nexus.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı