Apple’ın son hamlesi Matcha.tv

Apple’ın büyük başarı elde ettiği iPhone ve iPad modellerine ek olarak daha farklı planları da var ve salonlarla kollarımızı da işgal etmesi an meselesi. Bu sene sonuna doğru akıllı saat iWatch ilan edilebilir. Ayrıca uzun süredir Apple TV destekli LCD TV beklentisi var. Apple’ın bünyesine kattığı son firma olan Matcha.tv’nin Apple TV ile ilgili bir diğer hazırlık olduğu ifade ediliyor.

matcha.tv_

Matcha.tv firmasına baktığımızda ufak boyutlu yeni bir içerik sağlayıcı olduğunu görüyoruz. Anlaşmanın şartları belirli değil ama Matcha.tv’nin popüler bir iOS uygulaması bulunmakta yani bu şekilde Apple’ın dikkatini çekmeyi başardı. Basit biçimde kullanıcıların kablolu kanallarda yer alan içerikle ilgili bilgi almasını ve yeni içerikleri keşfetmesini sağlıyor. Amazon Prime, Netflix, Comcast, Hulu gibi ABD’de popüler servis sağlayıcılara özel geliştirilen uygulamayla iTunes video desteği de geliyor.

 

Sosyal yaşamın gereği olan arkadaşlarla ilgili video izleme bilgilerini görme gibi ek kolaylıklar da sunan uygulamanın geliştiricisi Matcha.tv’nin satın alındığını doğrulayan Apple’ın zaman zaman bu tür ufak firmaları bünyesine kattığı biliniyor. İddialara göre satış için 1 milyon dolardan fazla ödeme gerçekleşti. Buna göre Matcha.tv çalışanları en az iki sene Apple bünyesinde çalışmak zorunda. Bu olaydan bir süre önce programın dağıtımına son verilmişti.  Belki de Samsung Galaxy S4’de olduğu gibi yeni iPhone modelinde kızılötesi özelliği olacak ve TV kontrol edilebilecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu