Flutter’ı alan Google hareketlere önem veriyor

Google’ın satın almaları sürüyor. Faydalı uygulamaları ve online servisleri daha popüler olmadan önce ucuza almayı tercih eden firmanın son avı Flutter oldu. San Francisco merkezli firma, el hareketlerini tanıma esaslı yazılımlar geliştiriyor. Flutter’ın uygulamalarında kullanılan teknolojileri yakın gelecekte Google Glass’da ve Android işletim sisteminde görebiliriz.

flutter1

Flutter sayesinde dahili webcam kullanılarak klavye ve fareye dokunmadan komut verilebiliyor. Örneğin iTunes dinlerken şarkı değiştirilebiliyor, YouTube videosu izlerken geçiş yapılabiliyor, diğer siteler de destekleniyor. Samsung’un yeni Galaxy modellerine eklediği ön kamera odaklı algılama servislerini (Air View, Air Gestures gibi) andırıyor.

Anlaşma detayları açıklanmadı ama tahminlere göre firma için 40 milyon dolar ödendi. Flutter’dan Dalal açıklamasına göre satın almadan sonra da yazılımı Windows ve Mac Store ortamlarından almak mümkün olacak. Klavye gibi girdisi olmayan Google Glass gözlük bu yeniliği içerirse kullanıcılar rahatlayabilir. Havada elini sallayarak komut veren kullanıcılar görebiliriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı